На Берлінале покажуть стрічку про Голодомор

гарет джонс

Фільм “Гарет Джонс” спільного виробництва України, Польщі та Британії увійшов до основної програми Берлінського міжнародного кінофестивалю. Цього року фестиваль проходитиме з 7 по 17 лютого.

«Ми вдячні організаторам Берлінського міжнародного кінофестивалю за можливість взяти участь в офіційній конкурсній програмі. «Гарет Джонс» (MR. JONES) – це дійсно дуже сильна, емоційна та вкрай важлива для сьогоднішнього світу, особливо для нашої країни, історія. Але фільм має не тільки потужний фестивальний, а й великий глядацький потенціал. Чекаємо світової прем’єри в Берліні та тримаємо пальці схрещеними!», – прокоментував продюсер фільму Єгор Олесов.

В основу «Гарета Джонса» лягли реальні події.  Це  історія молодого валлійського журналіста Гарета Джонса, який у 1933 році відправився до Радянського Союзу, щоб викрити та донести до світової спільноти правду про злочини сталінського режиму та Голодомор в Україні. Однак світ промовчав, політики Заходу не бажали чути незручну їм історію, а поважні медіа не підтримали журналіста в його боротьбі за правду, продовжуючи публікувати альтернативні новини, народжені у Москві.

Режисеркою фільму стала номінантка на премію “Оскар” Аґнєшка Голланд. Головні ролі у фільмі виконали Джеймс Нортон, Ванесса Кірбі та Пітер Сарсгаард. Серед українських акторів можна побачити Якова Ткаченка (“Припутні”), Олега Драча (“Незламна”), Володимира Федорука, Анну Шайдюк, Анастасію Чалу та Аліну Ковальську.

У березні 2018 року зйомки фільму відбулися в Україні, далі міжнародна команда працювала в Польщі та Шотландії.

 

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*