Історико-біографічна стрічка про Євгена Грицака вийде у 2019 році

фільм у-777

ДержКіно України надасть фінансову підтримку художньо-документальній картині “У-777. Перемога над смертю” про життя політичного в’язня Євгена Грицака.

Підписали контракт на створення документального фільму “У-777. Перемога над смертю”. Режисером картини є Ігор Висневський, автором сценарію – Олена Моренцова-Шулик”, – дописує Пилип Іллєнко у Фейсбуці.

Фінансова підтримка складає 2 млн 097 тис. грн, що і становить загальну вартість виробництва фільму.

Історико-біографічна художньо-документальна стрічка «У-777. Перемога над смертю» розповідає про вихідця із Західної України Євгена Грицяка, який став одним з керівників повстання в Норильских таборах 1953 року. Усе його життя було викликом тогочасній Системі, випадком, коли залишитися живим було неможливо. Він – українець, юний ОУНівець, воїн, політичний в’язень, постійна жертва політики КДБ, український йог. Але очолити повстання полонених сталінського концтабору означало «останній етап».

«Якщо спробувати прямо переказати події тих днів, то вийде історія про героя, який без страху і сумнівів жертвує собою в ім’я інших. Але це не так. …Повстання здійснюють не люди без страху і сумнівів, а люди, які дуже бояться втратити власну гідність. Це фільм про низку сумнівів, страхів, компромісів, зрад, спілок і чвар, про нескінченний відчай і величезну надію однієї людину, одного народу, одніє ї країни», – говорить режисер фільму Олена Моренцова-Шулик.

Реліз фільму в Україні заплановано на осінь 2019 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЕКСКЛЮЗИВ УКіно. Ігор Висневський: Я знав, що переможу на фестивалі в Нью-Йорку

 

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*