Кіноподія національно масштабу – знахідка фільму “Документи епохи”

Документи епохи

Унікальну знахідку – фільм всесвітньо відомого українського режисера Леоніда Могилевського «Документи епохи» – покажуть в Довженко-Центрі 6 грудня.

«Стрічка «Документи епохи» є безпрецедентним і неймовірно цінним візуальним свідченням найбільш драматичних сторінок української історії перших десятиліть ХХ століття. До цього вважалося, що фільми Могилевського радянського періоду втрачено. Те, що один з них, створений на базі Всеукраїнського фотокіноуправління, після 80 років забуття знайдений в Центральному державному кінофотофоноархіві ім. Г.С. Пшеничного – кіноподія національного масштабу», – йдеться в повідомленні прес-служби Довженко-Центру.

«Документи епохи» 1928 року – це монтажний фільм, створений з 40 тис. метрів хроніки 1917-1922 років, в якому є рідкісні зйомки діячів української революції Павла Скоропадського, Симона Петлюри, Володимира Винниченка, Миколи Скрипника та багатьох інших. Також на плівці відображені унікальні пейзажі Києва та Одеси початку ХХ століття.

Леонід Могилевський – режисер, кінематографіст і письменник, який разом з Довженко ініціював створення першої кінотеки українських фільмів. В кінці 1920-х він був змушений емігрувати до Франції, під час Другої світової – в США, а потім знову повернувся до Європи, де зняв, зокрема, фільми «Париж вночі» (1943) і «Аравійська операція» (1944), якими надихався Квентін Тарантіно при створенні «Безславних виродків».

Унікальну кінознахідку, фільм «Документи епохи», покажуть у Довженка-Центрі. На презентації фільм буде демонструватися в супроводі живої музики у виконанні гурту «Сон Сови». Рекомендуємо не пропустити. Показ розпочнеться о 19:00.

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*