Українське кіно на Міжнародному кінофестивалі в Коттбусі

Коттбус

28-ий Міжнародний кінофестиваль у Коттбусі (Німеччина) пройде з 6 по 11 листопада. «Кінофестиваль у Коттбусі запрошує дослідити історію та сучасність однієї із найцікавіших європейських країн» – написали на офіційному сайті фестивалю.

До конкурсної програми короткометражних фільмів відібрано два українські фільми: «Int. Kitchen. Night» режисера Аркадія Непиталюка та «Mia Donna» режисера Павла Острікова.

Int. Kitchen. Night
Ніч в Україні – це нормально. Батьки хочуть прийняти гомосексуалізм своєї дочки. Але страх стягує їх.

Крім того, у рамках фестивалю буде представлена спеціальна програма, присвячена українському кіно — «Close up UA». Секція  «Close up UA» підтримується Федеральним агентством громадянської освіти Німеччини.

До української програми увійшли такі стрічки: «Брама» Володимира Тихого, «Червоний» Зази Буадзе, «Кіборги» Ахтема Сеітаблаєва, «Шляхетні волоцюги» Олександра Березаня, «Тера» Нікона Романченка, «Вулкан» Романа Бондарчука (створені за підтримки Держкіно) «2020#DESERTEDCOUNTR» Корнія Грицюка та «Війна химер» Марії і Анастасії Старожицьких.

З короткометражних українських фільмів до програми увійшли такі:  «Кава по колу» Олександра Солдатова, «Крокодил» Катерини Горностай, «Цвяхи» Ахмеді-Ернеса Сарихаліла, «Про Марка Львовича Тюльпанова, який розмовляв з квітами» Дани Кавеліної, а також  добірка фільмів «My Street Films Ukraine».

Пилип Іллєнко

Як зазначив Голова Держкіно Пилип Іллєнко: «Приємно, що у конкурсній програмі одного з найважливіших фестивалів Східної Європи за нагороду поборються аж дві українські стрічки. Ще приємніше, що Україна вперше у фокусі цього фестивалю — це надзвичайно важлива подія для розвитку українського кінематографа. Фільми, які увійшли до цієї добірки, дуже різні. Але усіх їх поєднує високий рівень професійності та суспільної значущості. Це ті картини, які чітко окреслюють національну ідентичність нашої країни».

Всього на кінофестивалі у Коттбусі буде продемонстровано більше 200 фільмів з Центральної і Східної Європи, що увійшли до чотирьох конкурсних програм та одинадцяти інших секцій.

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*