Український режисер Олег Сенцов склав заповіт

Олег Сенцов

У листі від 7 вересня 2018 Сенцов заповідає екранізацію своїх робіт режисерові Євгенії Врадій, а спадкоємцями призначив своїх дітей – Аліну і Владислава.

«Я, Сенцов Олег, находясь в здравом уме и твердой памяти, завещаю в случае моей смерти экранизацию фильмов по моим сценариям, а именно «Носорог», «Кай», а также написанные мной в неволе «Блистательный мир», «Вороны» и «Кристи» моей соратнице и второму режиссеру Евгении Врадий в качестве режиссера-постановщика. В случае ее отказа, она имеет право выбрать, кому перепоручить эти экранизации, а также выбрать компанию-производителя этих фильмов. Правопреемниками, наследниками и получателями моих гонораров после моей смерти, я назначаю моих детей: Сенцову Алину и Сенцова Владислава. Завещание составлено в ИК-8 г. Лабытнанги в присутствии и заверено моим адвокатом Динзе Дмитрием. 07.09.18».

Олег Сенцов

Ми не втрачаємо надії, що Олег Сенцов вийде на свободу. Його підтримує чи не весь світ, а нещодавно у Страсбурзі лідери Європарламенту ухвалили рішення щодо надання українському режисеру премії за свободу думки імені Андрія Сахарова 2018 року!

На своїй сторінці у Facebook уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова прокоментувала рішення Європарламенту:

«Рішення депутатів Європарламенту ще раз продемонструвало Росії та всьому цивілізованому світові абсурдність звинувачень українського режисера у начебто «тероризмі». Більше того, Євродепутати підтвердили, що Олег став символом усіх утримуваних Російською Федерацією українських політв’язнів. Я сподіваюсь, що це спонукатиме Росію відпустити Олега Сенцова та всіх незаконно утримуваних українців».

Премія за свободу думки імені радянського дисидента і правозахисника Андрія Сахарова була заснована Європейським парламентом у 1988 році. Її вручають людям, які відзначилися «винятковим внеском у боротьбу за права людини». Матеріальний еквівалент премії становить 50 тис. євро. 12 грудня відбудеться вручення премії, на яку поїдуть сестра та адвокат Сенцова.

Олег Сенцов

На питання, хто і як буде розпоряджатися грошовим еквівалентом премії в розмірі 50 тис. євро, Наталя Каплан відповіла журналісту Громадського, що гроші, швидше за все, будуть зберігатися на банківському рахунку до повернення Олега або будуть передані його дітям.

Читайте також: 145 днів боротьби: Олег Сенцов припинив голодування

Також Наталія сказала, що вручення премії ім. Сахарова на тільки додасть Сенцової сил для подальшої боротьби, а й покаже світовим політикам, що потрібно продовжувати шукати важелі впливу для звільнення Олега.

Нагадаємо, Олега Сенцова затримали у травні 2014 року. 2015 його засудили до 20 років колонії суворого режиму за нібито організацію терактів в анексованому Криму. А 14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою відпустити всіх українців, яких утримує Росія.

Підтримку Сенцова та вимоги його звільнення висловили громадські діячі Чехії, російські письменники та науковці, ПАРЄ, PEN International, режисери Франції, Посольство США в Україні, Євросоюз, ОБСЄ, Amnesty International, МЗС Канади, МЗС Великобританії, МЗС Литви, Сейм Польщі, посли «Великої сімки», чеські сенатори, Human Rights Watch, Уряд Канади, МЗС Швеції та ін.

5 жовтня Сенцов написав відкритого листа про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв’язнів Кремля він тримав 145 днів.

Поділитися

1 Trackback / Pingback

  1. Олег Сенцов вижив

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*