Голова Держкіно прокоментував закриття кінотеатру “Україна”

Будівлю, де розташований кінотеатр, придбали нові власники, тому з 1 жовтня він припинив свою роботу.

Всім співробітникам запропонували звільнитися за власним бажанням. Подальша доля будівлі невідома. Кінотеатр працюва з 1964 року. А 4 вересня 1965-го тут відбулася по-справжньому історична подія: тоді громадські діячі відкрито виступили проти хвилі арештів української інтелігенції. Це сталося на прем’єрі культового фільму Сергія Параджанова “Тіні забутих предків”. Серед активістів можна було побачити Василя Стуса, Іван Дзюбу та В’ячеслава Чорновола. Хто і чому дозволив приватизувати історичну будівлю у 2004 році – невідомо.

україна закриття
Кінотеатр “Україна” в наш час

У нещодавньому інтерв’ю голова Держкіно висловив своє ставлення до ситуації.

Якщо казати про кінотеатр «Україна» в Києві, то я розумію, що йдеться про приватну власність. Питання в тому, кому на думку спало свого часу приватизувати цей об’єкт? Адже він легендарний і розташований в історичному місці. Це те саме, що, наприклад, приватизація будівлі Центральної Ради чи Червоного корпусу університету імені Тараса Шевченка. За масштабом безвідповідальності того, хто ухвалював такі рішення, це цілком адекватне порівняння. Нинішня міська влада до того не має стосунку, бо це зробили попередники попередників попередників, але ж ми можемо згадати їхні імена. До того ж більшість із них, мабуть, досі є політиками. Можливо, у процесі суспільної дискусії нам покажуть контракт, який тоді уклали, умови згаданої в ньому приватизації, і стане зрозуміло, чи встановлено там умови з перепрофілювання та чи було їх пізніше змінено. Річ у тім, що тепер у тій залі, де на прем’єрі «Тіней забутих предків» Чорновіл і Стус влаштували першу в радянські часи публічну акцію протесту проти репресій, відкриється невідомо що. Проте це не приватне питання конкретного інвестора, адже якщо він власник такого майна, на нього слід покласти серйозні зобов’язання. Раз уже хтось додумався приватизувати таку будівлю, то він має виставляти інвесторові чіткі умови, бо інакше це грабіж міської громади й знищення культурної та історичної спадщини. У такому разі споруду треба повернути Києву. – розповів Пилип Іллєнко порталу “Український тиждень”.

Окрім “України”, перестав функціонувати ще один київський кінотеатр – “Кінопанорама”. 30 листопада він мав святкувати 60 років.

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*