Вікенд українського документального кіно “«See Ukraine: Пустий постамент»” в Іспанії

З 12 по 14 жовтня в Мадриді (Іспанія) розпочнеться подорож проекту на підтримку українського документального кіно «See Ukraine: Пустий постамент». Покази за участі авторів фільмів уже вдруге пройдуть у кінотеатрі Cineteca Madrid, що спеціалізується на авторському та документальному кінематографі.

Українське документальне кіно в Іспанії

Цьогорічна концепція має назву «Пустий постамент» та є спробою проаналізувати ситуацію, що нині склалася в Україні. Процес декомунізації став поштовхом до переосмислення канону української історії. Постаті з минулого, до яких уже втрачено довіру, повалені. Нові герої ще не встановлені.

У програмі представлені три нові документальні стрічки про сучасні українські реалії.

  • «Вона та війна» (2018) Марії Кондакової, розповідає про українських жінок, які взяли на себе обов’язок стати солдатками й ризикувати своїм життям заради миру та свободи у своїй країні. Після показу відбудеться обговорення з авторкою фільму.
  • «Какофонія Донбасу» (2017) Ігоря Мінаєва досліджує сліпу пляму в сучасній історії України, а зокрема створення міфу про Донбас. У стрічці використані архівні матеріали та записи інтерв’ю з колишніми жителями Східної України, які стали очевидцями й жертвами російської агресії.

  • «Діксі Ленд» (2016) Романа Бондарчука зображає нелегкі будні херсонського дитячого джазового оркестру «Dixie Land» та його учасників. Фільм представлятиме продюсерка та авторка сценарію Дар’я Аверченко.

 

Проект «See Ukraine: Docudays UA мандрує Європою» – це акція в галузі культурної дипломатії, що реалізується Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA. У 2016–2017 роках фестиваль відвідав Францію, Грецію, Італію, Німеччину та Іспанію. Проект відбувається за підтримки Open Society Initiative for a Europe (OSIFE).

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*