Олег Сенцов: «Мне кажется, меня никогда не отпустят и я здесь буду находиться до конца»

Олег Сенцов припинив голодування

Як ми писали раніше: український режисер Олег Сенцов, засуджений на 20 років за сфабрикованим звинуваченням, припинив голодування на 145 дні.

У листі до сестри політв’язень розповів про свій стан здоров’я і пояснив, чому припиняє голодування. Вихід з нього він й так відтермінував на тиждень, але останнє обстеження показало, що його внутрішні органи припиняють функціонувати.

У серці почалась аритмія з ішемією, нирки забились і в будь-який момент відмовлять, печінка збільшилась і почала розкладатись, кишечник, мозок – там все. Прикро програвати, але вибору мені не залишили, я не хочу перетворювати це все у принизливе видовище… – написав Сенцов.

Олег Сенцов припинив голодування

Тепер найважче завдання – спробувати вижити. Адже, як з’ясувалося трохи пізніше, радіти припиненню голодування не варто: по суті, українського режисера змусили це зробити, пригрозивши примусовим годуванням.

У наступному відео адвокат Сенцова Дмитро Дінзе пояснив, що саме відбувається з Олегом з медичної точки зору, у чому була загроза відмови від умов ФСВП і які сьогодні шанси режисера на одужання:

А от заступник начальника ФСВП Валерій Максименко стверджує, що медики постійно слідкують за здоров’ям Олега. Ба більше, він вже їсть каші, кисломолочку, через 20 днів його нібито планують перевести на тюремну їжу. Стан українського режисера за їхніми словами настільки поліпшився, що ув’язнений почав писати новий сценарій фільму про життя в’язнів.

Та радіти зарано. В інтерв’ю виданню «МБХ медиа» адвокат Олега запевняє:

— Он (Олег) никогда не распространяется, о чем у него произведения. Это не в его стиле.

 — То есть, это очередная «фантазия» от ФСИН?

—  Я сколько с Олегом ни пытался разговаривать о его произведениях, он всегда уклонялся от темы и говорил, что все узнают все в своё время. Мне неизвестно, про что они.

Сам Олег й зовсім втратив надію як на одуження, так і на те, що його можуть відпустити. Цими думками він поділився зі своїм адвокатом.

«Я не знаю, как я выйду из голодовки. Здесь в колонии сидел один человек, который три месяца голодал и когда он начал из голодовки выходить, у него так же, как у меня, было плохо с сердцем. Но он не вышел из голодовки, он умер. Так что шансы 50 на 50 — выйду, не выйду»

Наразі невідомо, як вихід з голодування буде відбуватися. Плану лікування не було і немає. Тому незрозуміло, навіщо ФСВП інформує нас заявами про каші, кисломолочки та сценарії. Адже з інтерв’ю адвоката дізнаємося, що Олегу вкрай важко було не те що працювати, а й навіть відповісти на листи друзів та близьких.

Вы бы видели его состояние: он очень плохо выглядел. Ему было очень сложно писать кучу писем, отрабатывать все эти детали (мова йоде про відповіді Олега на питання, пов’язані з фільмом «Номера» за його п’єсою – “УКіно”)

Залишається нам чекати наступних новин та листів від українського режисера. За словами його адвоката, російські медики рішуче налаштовані не дати ув’язненому померти. Можливо, це й не по доброті душевній, а лише накази від верхівки. Ми ж сподіваємося на краще та віримо у силу духу нашого героя.

Також читайте: “141 день голодування: стан Олега Сенцова визначено як “стабільний”.

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*