“За те, що належить тобі, треба боротись!” – українське “Дике поле”

фільм "Дике поле"

Пригодницький екшн «Дике Поле» – фільм, знятий за мотивами кращого українського роману десятиліття за версією літературної премії ВВС Україна — «Ворошиловград» Сергія Жадана. ⠀

Картина є дебютною режисерською роботою Ярослава Лодигіна. Стрічка створена у копродукції України (Limelite) та Швейцарії (Film Brut). У широкий кінопрокат «Дике Поле» вийде вже 8-го листопада.

Сюжет

Герман змушений повернутися у своє рідне містечко на Донбасі. Його старший брат зник, і тепер герою доведеться захистити сімейний бізнес — стару бензоколонку. Разом із нею — друзів дитинства та кохання у боротьбі проти тих, хто захоплює шматок за шматком землю, перетворюючи її на кукурудзяні поля та залізницю, котра нікуди не веде. Чим закінчиться ця іронічна та повна пригод подорож крізь Дике Поле?

Акторський склад

Головні ролі у стрічці виконали: Олег Москаленко (Герман), Олексій Горбунов  (Пастор), Володимир Ямненко (Коча), Руслана Хазіпова (Оля), Георгій Поволоцький (Травма), Євгенія Муц (Катя), Ігор Портянко та ін. Одну з епізодичних ролей зіграв автор роману Сергій Жадан.

«Мені тридцять три роки. Я давно і щасливо жив сам, з батьками бачився рідко, з братом підтримував нормальні стосунки. Мав нікому не потрібну освіту. Працював незрозуміло ким. Грошей мені вистачало саме на те, до чого я звик. Новим звичкам з’являтись було пізно. Мене все влаштовувало. Тим, що мене не влаштовувало, я не користувався. Тиждень тому зник мій брат. Зник і навіть не попередив. По-моєму, життя вдалось…»

Фільм "Дике поле"

«Кочі було під п’ятдесят. Як на свої роки, був він жвавий, голомозий і соціально невлаштований. Через його квартиру на початку вісімдесятих пройшла вся прогресивна молодь району: хлопчики тут набували мужності, дівчатка – досвіду. Сам Коча все більше пив, і розпад країни пройшов поза його увагою. Коча марно намагався взятись за розум, тричі розлучався, причому з тією самою жінкою. Кілька років тому Кочу з квартири вигнали цигани, і він переїхав сюди, на заправку. Жив у вагончику, вів спокійне розмірене життя, минуле згадував із ностальгією, проте повертатись до своєї квартири не хотів. Виглядав строкато, лисина його мала ніжно-рожевий відтінок, а окуляри робили схожим на божевільного хіміка, який щойно винайшов альтернативний, екологічно чистий кокаїн і тут-таки поставив на собі досліди. І досліди ці дали позитивний результат» – за романом «Ворошиловград» Сергія Жадана.

Фільм "Дике поле"

«Він був живою легендою, кращим бомбардиром за всю історію фізкультурного руху в нашому місті. Вихід із великого спорту став для нього важкою психологічною травмою — Травмований озлостився і розтовстів. Був невеличкого зросту і з піжонськими вусиками та поважним пузом, скидався не так на бомбардира, як на якого-небудь клубного масажиста. Почавши нове життя, Травмований швидко зажив слави кращого механіка, проте йти на когось працювати не хотів, ось лише брату вдалось із ним домовитись — він узяв Травмованого партнером. Ще з років своєї зоряної бомбардирської кар’єри мав Травмований надмірний потяг до жінок. Через що й не одружувався, бо з ким мав одружуватись, коли спав одночасно з шістьма жінками? І що цікаво, після завершення спортивної кар’єри кількість їх не зменшилась.
Був він добрий, проте трішки скутий, можливо, тому всім постійно й хамив. Я до цього звик» – за романом «Ворошиловград» Сергія Жадана.

Фільм "Дике поле"

«Ольга. Була десь одного віку з моїм братом, але виглядала доволі добре, мала кучеряве волосся й крейдяну, мовби підсвічену зсередини лампами денного світла, шкіру. Майже не користувалась косметикою, можливо, це й робило її молодшою…Очі її були заплющені, і повіки були прозорі, наче крига, під якою можна було побачити похмурі тіні потопельників і темно-зелені повільні водорості, що, мовби перекотиполе, тяглись підводними течіями її тіла кудись на південь, у бік серця» – за романом «Ворошиловград» Сергія Жадана.

Фільм "Дике поле"

«На порозі стояла дівчинка років шістнадцяти. Мала коротко підстрижене чорне волосся, великі сірі очі й пластмасові сережки у вухах. Була на ній світла коротка майка й джинсова спідничка. На ногах мала легкі сандалі… Зрозумівши, що її викрито, дівчинка засміялась і помахала у відповідь. Потім швидким несподіваним рухом задерла на грудях майку, показавши все, що в неї там було. Втім, уже наступної миті зникла. Я не повірив своїм очам, постояв, чекаючи, чи не з’явиться вона знову. Але її не було. Яка дивна, подумав я і пішов назад» – за романом «Ворошиловград» Сергія Жадана.

Знімальний процес

Зйомки стрічки проходили у Києві та в місті Старобільськ Луганської області та закінчилися восени минулого року. А ще місяць і стрічка з’явиться у кінотеатрах!

Фільм "Дике поле"
Сергій Жадан виконує епізодичну роль у фільмі “Дике поле”

«Мы снимали в невероятно красивых местах, и я рад, что наш оператор Сергей Михальчук смог передать на экране красочное и точное изображение Донбасса, именно такого Донбасса и Востока Украины, каким его описывал Сергей Жадан в книге, такого, каким люблю его я, и каким его мало кто видел», – коментує режиссер «Дикого поля» Ярослав Лодигін.

Трейлер

– Чому так багато матюків?

– Набагато менше, ніж в книзі!

– Чому так мало сексу? (В книзі набагато більше)

– Краще пару раз подивитися ніж десять разів прочитати!

Як вам така інтрига від режисера Ярослава Лодигіна? Промокампанія фільму «Дике поле», над якою працюють компанії FILM.UA Group, Limelite і Film Brut, в розпалі! Тому прикріплюємо вам цілих два трейлера кінострічки, адже краще один раз побачити і зануритися в світ «Дикого поля». А вже 8 листопада готуйтеся побачити фільм в кінотеатрах.

Настрій та атмосферу другого трейлера «Дикого Поля» задає композиція харківського гурту «Мантри Керуака» на вірш Сергія Жадана «Будда». Також у відео нарешті розкрито секрет, яку саме роль у стрічці зіграв автор культового роману. Трейлер заявляє основну проблему головного героя фільму – необхідність зробити вибір та прийняти рішення: чи стати на захист свого майна та старих друзів або ж повернутися до звичайного життя?

Ексклюзивна книга

Видавництво «Клуб сімейного дозвілля» спеціально до прем’єри пригодницького істерну режисера Ярослава Лодигіна «Дике Поле» підготувало наклад книги «Ворошиловград» у кінообкладинці, яку прикрасив офіційний постер стрічки. Крім постера, до видання увійшли ексклюзивні кадри з фільму. Придбати роман «Ворошиловград» у новому дизайні можна у всіх книгарнях України.

Загальна інформація про фільм

Держкіно надало фільму 15 млн 490 тис. 300 грн., що становить половину загальної вартості виробництва.

Генеральним медіапартнером «Дикого Поля», що створюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно, є телеканал «Україна». Офіційний партнер фільму — компанія Київстар. Інформаційний партнер — «Новое время».

Слоган: Захищай своє

Жанр: екшн, пригоди

Режисер: Ярослав Лодигін

Оператор-постановник: Сергій Михальчук

Художник-постановник: Влад Одуденко

Продюсер: Володимир Яценко

Співпродюсер:  Міклош Гімеш

Автори сценарію: Наталя Ворожбит, Сергій Жадан, Ярослав Лодигін

За мотивами роману «Ворошиловград»

У ролях: Олег Москаленко (Герман), Володимир Ямненко (Коча), Георгій Поволоцький (Травма), Олексій Горбунов (Пастор), Руслана Хазіпова (Оля), Євгенія Муц (Катя), Роман Халаїмов (Марлен), Ігор Портянко (Ніколай Ніколаєвич), Сергій Жадан та інші.

Композитор: Фіма Чупахін

Виробництво: Limelite (Україна), Film Brut (Швейцарія) за підтримки Державного агентства України з питань кіно

Дистрибутор в Україні: кінокомпанія ММД

Країна: Україна

Прем’єра в Україні: 8 листопада 2018
Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*