Померла легендарна українська акторка Неоніла Крюкова

Неоніла Крюкова померла

5 жовтня у віці 74 років померла українська акторка Неоніла Крюкова. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила її донька Мирослава Барчук.

«Пішла мамочка сьогодні зранку. Дуже просимо помолитися за неї. Час і місце прощання повідомимо, як тільки буде відомо», — написала Барчук.

Неоніла Крюкова не лише акторка і майстриня розмовного жанру, нагороджена орденом Ярослава Мудрого, а і Народна артистка, Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка і Герой України.

Кінокар’єра мисткині не дуже велика і налічує всього три картини: «На Київському напрямку» 1967 року, «Пропала грамота» 1972 року і «Кайдашева сім’я» 1993 року.

Але на цьому її легендарна творчість не закінчується. Саме вона наважилася поставити на сцені виставу «Маруся Чурай» за забороненим романом Ліни Костенко. Згодом, створила моновиставу за табуйованим радянською владою романом Олеся Гончара «Собор». А 1986 року одна з перших виступила у Чорнобилі перед ліквідаторами аварії на ЧАЕС. Зокрема, навіть приєдналася до студентського голодування 1990-го року — «Революції на граніті».

На превелику шкоду 12 років тому акторка серйозно травмувала хребет, і з того часу була прикута до ліжка. Та навіть на інвалідному візку майстриня під час свого творчого вечора впродовж двох годин читала твори українських літераторів.

2018 року легенди українського кіно не стало, але ми завжди пам’ятатимемо про її внесок у розвиток України. Вічна пам’ять!

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*