145 днів боротьби: Олег Сенцов припинив голодування

Олег Сенцов. Голодування

Український режисер, політв’язень Кремля Олег Сенцов припинив голодування на 145 дні боротьби. Цю інформацію підтвердила уповноважений з прав людини в Україні (омбудсмен) Людмила Денісова, розмістивши відповідний пост на своїй сторінці у Facebook.

Людмила Денісова. Омбудсмен. СенцовВона закликала РФ зберегти життя Сенцова і вимагає, щоб йому надали найкращих спеціалістів, які проведуть його повний медичний огляд. До того ж фахові спеціалісти-дієтологи повинні розробити схему виходу з голодування. Омбудсмен наголосила, що цих лікарів вони можуть привести з України чи Європи.

Пізніше, Сенцов пояснив причину свого рішення, написавши заяву, яку передав через свого адвоката Дмитра Дінзе.

«У зв’язку з критичним станом мого здоров’я, а також нещодавніми патологічними змінами у внутрішніх органах, найближчим часом до мене заплановано примусове харчування. Мою думку при цьому не враховують. Нібито я не в змозі адекватно оцінювати рівень здоровֹ’я і небезпеки, що загрожує. Насильницьке годування проводитиметься у рамках реанімаційних заходів з порятунку пацієнта. Зважаючи на ці умови, я змушений припинити своє голодування з завтрашнього дня, тобто з 06.10.2018», — зазначив політв’язень.

Заява Олега Сенцова. Голодування

Зокрема, режисер звернув увагу, що його умови так і не виконали, тож він висловив подяку усім, хто його підтримував і перепросив перед тими, кого підвів.

Нагадаємо, Олега Сенцова затримали у травні 2014 року. 2015 його засудили до 20 років колонії суворого режиму за нібито підготовку терактів в анексованому Криму. А 14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою відпустити всіх українців, яких утримує Росія.

Поділитися

1 Trackback / Pingback

  1. Олег Сенцов: «Мне кажется, меня никогда не отпустят и я здесь буду находиться до конца»

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*