Одеса як “Перлина абсурду”: Держкіно профінансує новий документальний фільм

Державне агентство України з питань кіно повністю пофінансує  документальні фільми про Одесу та Зарваницю.

Кінокомпанія “Сучасне Українське Кіно” стала переможцем Десятого конкурсного відбору Держкіно.  Два її проекти отримали 100% фінансування.

СУК
Логотип кінокомпанії

У вересні цього року вже розпочалися зйомки документальної стрічки “Перлина абсурду”. Ідея картини – розповісти історію Одеси у пострадянському просторі. Режисеркою фільму стане корінна одеситка Олександра Чупріна. Вона покаже єдине, що нагадує про історичне минуле міста – старовинні будинки, влаштує екскурсію вулицею та дахами перлини Чорного моря і познайомить з активістами, що рятують культурний спадок. Проект документального фільму вже взяв участь у 3 сесії одного з найпрестижніших воркшопів Європи: ESoDoc – European Social Documentary.

Окрім “Перлини абсурду”, кінокомпанія працює над ще одним документальним фільмом під назвою “Зарваниця”. Зарваниця – це місце на перетині католицького та православного світу. Тисяча прочан  щороку приходить сюди, щоб вшанувати Діву Марію. Зйомки відбувалися у Тернопільській області, і їм активно сприяла місцева кінокомісія. Режисерами унікальної стрічки стали Роман Хімей та Ярема Малащук. Саме вони виграли другу премію на Pinchuk Art Prize за відео-роботу “На кого ти нас покинув?”. Фільм стане першою повнометражкою для молодих митців.

Завершення фільмів планується у 2019 році.

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*