Дві українські стрічки номіновано на “Оскар-2019”

Оскар Україна

Українсько-ісландсько-французький фільм “Жінка на війні” номіновано на Оскар від Ісландії як “Кращий фільм іноземною мовою”.

Про це повідомив голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

Нагадаємо, що фільм був представлений на 71-му Каннському кінофестивалі. А редакції УКіно вдалося поспілкуватися з акторкою картини Оленою Лавренюк. Вона розповіла про свою роль, зйомки в Ісландії та співпрацю з іноземними колегами.

Сюжет картини обертається навколо Гелли – диригентки та екоактивістки. В Україні її чекає 4-річна дівчинка, яку героїня хоче вдочерити. Щоб виконати свою мрію стати матір’ю, вона вирішує здійснити ще одну фінальну атаку, щоб завдати руйнівного удару алюмінієвій промисловості. Держкіно виділило на стрічку майже 11 мільйонів гривень.

А від України на американську кінопремію був номінований фільм “Донбас” Сергія Лозниці. Це документальна стрічка про події на Сході. В рамках програми “Особливий погляд” кінофестивалю в Каннах вона отримала приз за режисуру. Отже, цього року дві українські стрічки представлені на престижній світовій кінопремії. І шанси перемогти надзвичайно високі.

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*