Фестиваль «Артдокфест»: від України презентують п’ять кінокартин

Цього року Україна представить на міжнародному кінофестивалі «Артдокфест» цілих п’ять вітчизняних кінострічок. Сам конкурс відбудеться з 19 по 23 жовтня у столиці Латвії Ризі.

Відповідна інформація з’явилася на офіційному сайті Державного агентства з питань кіно.

«ДЕЛЬТА» (реж. Олександр Течинський)

Фільм, створений спільно з Німеччиною, за підтримки Держкіно. В основі його сюжету мешканці дельти Дунаю на перехресті дикого Сходу і цивілізаційного Заходу заробляють на життя тим, що косять очерет. Із мріями замість планів і водою під ногами замість землі вони радіють кожній миті свого життя-боротьби.

«ДОМАШНІ ІГРИ» (реж. Аліса Коваленко)

За допомогою The Guardian Documentary і Британської Ради, а також за підтримки Держкіно України створили документальний фільм про футболістку, над яким режисер працювала понад два роки. Головна героїня — нападниця одного з київських клубів, 20-річна Аліна. В її житті було все, що завгодно, крім хороших новин. Раптово у неї помирає мати, а батько-алкоголік закинув сім’ю — вона мимоволі стала матір’ю для молодших брата і сестри. Та чи вистачить їй сили, аби впоратися з усіма труднощами?

«ТАТО МАМИН БРАТ» (реж. Вадим Ільков)

Брата мами дівчинки звати Толик. Матір не має змоги виховувати дитину, тому цим займається саме цей чоловік, якого дівчинка іменує Тато мамин брат. Героєм фільму став відомий український андеграундний художник, співак і режисер Анатолій Бєлов. Картина створена за підтримки Державного агентства з питань кіно.

Усі три режисери виступили проти того, щоб їх стрічки показували на території Росії. Саме тому глядачі зможуть познайомитися з ними тільки на кінофестивалі.

«ЗАНОВО» (реж. Катерина Запорожець)

Режисер торкнулася дуже серйозної проблеми українців.… Як почати наново і не втратити смак до життя після важких втрат? Де взяти сили, щоб знайти нову роботу, дім, цінності, родину?… Фільм-сповідь переселенки зі Сходу України, яка була вимушена в один день все залишити і втекти від війни з маленьким сином на руках, рятуючи його і своє життя.

«ВИБОРИ, ЯКИХ НЕ БУЛО» (реж. Петро Армяновські)

В основі картини лежить погляд зсередини на роботу виборчої комісії в Донецьку навесні 2014 року. Нас захоплювали озброєні проросійські бойовики, а ми продовжували організовувати вибори президента України.

«АРТДОКФЕСТ» — міжнародний фестиваль авторського документального кіно, заснований 2007 року, який представляє найяскравіші неформатні документальні фільми всіх жанрів і направлень.

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*