Тільки суржик. Тільки Борщагівка. Тільки хардкор. “Герой мого часу” у кінотеатрах

герой мого часу

Комедія “Герой мого часу” від режисерки Тоні Ноябрьової стартувала у прокаті минулого тижня. Сюжет картини, подробиці зйомок, а головне – ексклюзивний відгук редакції читайте в нашому матеріалі!

Сюжет

Жорік приїзжає до столиці у пошуках щастя. Він мріє стати “великою” людиною. Але реальність постійно підкидає йому проблем. Чи впорається з ними герой і чи досягне він своєї мети? Перипетії життя звичайного чоловіка вже на великих екранах.

Хто, що і навіщо: процес зйомок та подробиці створення фільму

Прем’єра фільму відбулася 15 липня 2018 року на 9-му Одеському міжнародному кінофестивалі. Там він отримав нагороду за найкращу режисуру. Картина стала переможцем 9 пітчингу Державного агентства України з питань кіно, а її бюджет склав 16 млн грн. В українському прокаті “Герой мого часу” стартував 20 вересня і вже встиг отримати номінацію “Найкращий українській фільм” від Кінопремії.

тоня ноябрьова герой мого часу
Режисерка Тоня Ноябрьова на Одеському міжнародному кінофестивалі

Тоня Ноябрьова – режисер і сценарист фільму. В основу картини була покладена російськомовна короткометражка “День независимости”. Відсутність професійної освіти майже у всіх акторів – перша особливість стрічки.  У своєму інтерв’ю режисерка розповідає:

Не надо пытаться что-то изображать. Надо расслабиться, быть попроще. Это всё пагубное влияние Карпенко-Карого, где учат всех «нести себе з подачею». Это атавизм, от которого нужно избавляться, какие-то советские наросты классической школы, которая уже неактуальна. Жизнь течёт, меняется — сейчас другие скорости, другой способ общения, другой язык, и нужно к этому приспосабливаться.

Не виняток і головний актор картини Євген Бушмакін. Він зізнається, що в житті геть не схожий на свого героя.

Это собирательный образ. Для него мне пришлось приобрести суржик.

євген бушмакін герой мого часу
Євген Бушмакін, виконаіець ролі Жоріка

До речі, на суржику розмовляють майже всі персонажі. Спонукали до ціього непрописані діалоги. Кожен актор мав задану тему та рамки, але сам придумував свої репліки. Головне завдання – органічність у кадрі.

Всі локації зйомок знаходяться в Києві. Справжньою героїнею фільму стала Борщагівка. Тоня зізнається:

Было очень важно показать в одном кадре максимальное количество несочетаемых вещей. И ощущение Шанхая здесь безусловно присутствует. Все остальные места в городе в разы скучнее. А Борщаговка — милая, цветистая, какая-то трогательная. Я вижу в этом уродстве красоту. Без всякой иронии.

герой мого часу прем'єра
Тоня Ноябрьова на каруселі з постеру фільму

Фільм грає на контрастах, а тому поруч з борщагівськими кадрами можна побачити люксові торгові центри ЦУМ та БЦ “Торонто”. Це єдиний фільм з такими локаціями. Керівництво центрів спочаку заборонило будь-які зйомки, але Тоня Ноябрьова зрештою отримала своє.

У фільмі знялося чимало людей похилого віку. У пошуках своїх героїв знімальна група спеціально відвідувала будинки престарілих, “Життєлюб” та перехід метро “Театральна”, де періодично збирається потанцювати старше покоління.

У багатьох сценах були задіяні звичайні люди, які не заперечували проти зйомок. Деякі не звертали уваги, а деякі навпаки хотіли знятися, бо думали, що потраплять на телебачення. Стосовно жанру, то знімальна група не дає однозначної відповіді.

Мне бы хотелось думать, что это просто хорошее кино, – наголошує Тоня.

Продовження фільму ще не планують. Зараз режисерка націлена на головну кінопремію країни “Золоту дзиґу”. А продюсерка фільму Анна Паленчук планує підтримати екранізацію політв’язня Олега Сенцова “Номери”.

українське кіно герой мого часу
Команда картини

Тільки суржик. Тільки Борщагівка. Тільки Хардкор. Відгук редакції

Журналістка нашої редакції переглянула фільм і вже готова поділитися своїми враженнями.

«Я тоже плюнула в суп бывшему мужу» – раптово вигукнула жінка. Зал онімів, а потім гучно розсміявся. На таке одкровення глядачку надихнув фільм «Герой мого часу». Її глибоко вразив один з епізодів, чим вона й поділилася з кастом картини після перегляду.

«Тільки суржик. Тільки Борщагівка. Тільки бабульки та ЖЕК» – такий девіз я б обрала для стрічки. Коротко про сюжет: Жорік приїхав до Києва у пошуках щастя. Але столиця має на нього свої плани. Він пробує себе у різних амплуа, а ми дивимося, що з цього вийде.

Це комедія. Жива київська мова змушує сміятися до сліз. Більше того діалоги не були прописаними, а жоден актор не має професійної освіти. Але ти настільки віриш, бо це справжнє. Це твоє життя, це те, що ти бачиш і чуєш кожного дня. ЖЕК, настирні бабульки та обшарпані автобусні зупинки – кому це не знайомо?

Операторська робота заслуговує окремої уваги. Ну як можна так знімати?. «Борщагівка в серці» – слоган кожного кадру. Шастаєш по цим районам, не помічаєш нічого особливого, а людина взяла і зняла так прекрасно, що аж дух захопило. А «Найкраща режисерська робота» на Одеському міжнародному кінофестивалі на 100%  заслужено.

«Герой мого часу» Тоні Ноябрьової  – самобутній, вибуховий, для нас і про нас. Я бачила десятки українських фільмів. Це найкращий.

Фото: Новое Время, Vertigo, SALAD.

Читайте також: «Таємний щоденник Симона Петлюри»: фільм-історія чи вигадка – відгук редакції

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*