Пішов з життя український кінорежисер Олександр Коваль

26 вересня пішов з життя український кінорежисер Олександр Коваль. Йому було 73 роки. Про це написав у своєму Фейсбуці кінокритик Сергій Тримбач. В пам’ять про нього команда УКіно знайшла фрагменти архівних інтерв’ю режисера.

кінорежисер Олександр Коваль
Архівний кадр. Олександр Коваль на мітингу

Олександр Коваль – український кінорежисер-документаліст та кінооператор. В 1969 році він почав працювати кінооператором та режисером Української студії хронікально-документальних фільмів. У віці 26-ти років Олександр Коваль став випускником Всесоюзного державного інституту кінематографії.

У 1991 році  кінорежисер  став лауреатом Державної премії України імені Т.Г. Шевченка. Двома роками пізніше  отримав звання “Народного артиста України”. Член Національної спілки кінематографістів, він довгий час викладав  у Київському державному інституті театрального мистецтва ім. І.Карпенка-Карого.

В його доробку більше 80 фільмів, багато з яких отримали різноманітні нагороди. Так за фільм “Відкрий себе”(1972) про філософа Григорія Сковороду творча група, а з ними і оператор Олександр Коваль, була нагороджена Державною премією імені Т.Г. Шевченка. А картина “Маланчине весілля” отримала диплом і приз «Срібний голуб» Міжнародного кінофестивалю документальних короткометражних фільмів у Лейпцигу.

Наша редакція знайшла ексклюзивне архівне інтерв’ю режисера від 1992 року (з 1:00 по 5:15). Там режисер ділиться своїми думками з приводу української культури та згадує післявоєнний час.

Олександр Коваль – видатний український кінорежисер, який без сумніву залишив свій яскравий слід у історії нашого кінематографу. Вічна пам’ять.

Поділитися

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*