BEAST International Film Festival: у фокусі фестивалю — сучасний український короткий метр

З 26 до 30 вересня в місті Порту (Португалія) відбудеться BEAST International Film Festival, присвячений східноєвропейському кіно. Цього року у фокусі фестивалю — добірка сучасного українського короткого метру.

У рамках спеціальної фестивальної програми FOCUS UKRAINE Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» представить короткометражні картини, що у 2017–2018 роках ставали учасниками Національного конкурсу фестивалю. Основна мета проекту — пропаганда молодого професійного кіно, тому основні розділи: студентські фільми, перші художні та короткі фільми (вигадка, анімація, документальна).

У рамках цієї програми також відбудеться ретроспектива короткометражних стрічок молодої української режисерки Катерини Горностай. Буде показано три найвідоміші її картини:

«Віддалік» (2015)

Жанр: ігрове кіно

«Ми будемо з тобою разом допоки смерть не розлучить нас» — це відповідь на питання «до коли?». А як щодо іншого питання — «як ми будемо?». Бо коли закінчиться закоханість, доведеться вирішувати «як». І «як довго» також. Молода пара шукає відповіді на ці питання.

  • Визнаний найкращим фільмом Національного конкурсу 45-ї «Молодості»

«Бузок» (2017)

Жанр: драма

Травень. Бузок квітне в Києві. П’ять подруг і алкоголь із найближчого супермаркета. Знайти п’ятилистник у бузку, щоби з’їсти на удачу. Треба бути сміливим, аби зіткнутися зі своїми страхами та ще більш сміливим, щоби розповісти про них найближчим.

  • VIII Одеський МКФ, Україна, 2017 — Спеціальний диплом журі
  • VIII Одеський МКФ, Україна, 2017 — Приз FIPRESCI за Найкращий український короткометражний фільм

«Скрізь Майдан» (2015)

Жанр: документальне кіно

Цей фільм розповідає історію про рік, коли почався Майдан і, можливо, ще не закінчився. Цілий рік ми жили в атмосфері революції, потім війни. Що б ти не зробив — ти бачив ці речі на задньому плані, ти завжди їх розумієш, хоча не живеш на кордоні війни, а живеш глибоко в тилу. Хочу пам’ятати цей рік, хочу зберегти пам’ять про всіх людей, які мене оточували. Рік Майдану, що відзначився війною та миром.

Фільмом-відкриттям BEAST International Film Festival стане створена за підтримки Держкіно стрічка Романа Бондарчука «Вулкан». Раніше ми вже писали про роботу цього українського режисера.

Показ добірки короткого метру від «Молодості» відбудеться 28 вересня. Далі можете ознайомитися з програмою секції MOLODIST

From Kyiv to Porto:

«Щасливі роки» (2018)

Режисер: Світлана Шимко та Галина Ярманова

Жанр: документальний фільм-дослідження

9-хвилинна короткометражка про негетеросексуальних жінок у СРСР із використанням архівних відеоматеріалів.

  • Спеціальна відзнака журі Національного конкурсу на 47-й «Молодості» в червні 2018-го — за тонке відтворення невідомого світу.

«Випуск’97» (2017)

Режисер: Павло Остріков

Самотнє життя телемайстра Романа порушує приїзд до провінційного містечка однокласниці Люди. Ніхто про неї не чув уже більш як двадцять років, ще з часів шкільного випуску. І зараз Роман намагається не втратити її знову.

  • Стрічка отримала «Золотого скіфського оленя» як найкращий фільм Національного конкурсу на фестивалі «Молодість. Пролог» у жовтні 2017-го.

«Поза зоною» (2018)

Режисер: Нікон Романченко (за підтримки Держкіно)

Люба працює на кондитерській фабриці. Її син перебуває в зоні воєнних дій та не виходить на зв’язок. Мати їде на пошуки свого сина на незнайому їй територію.

  • Спеціальна відзнака журі Національного конкурсу 47-ї «Молодості» — за делікатний погляд і особливу інтонацію.

«Технічна перерва» (2017)

Режисер: Філіп Сотниченко (за підтримки Держкіно)

Іноді відбуваються важливі події, що, на жаль, можуть залишитися непоміченими. Фільм є фіксацією цих подій, що відбуваються під час технічної перерви в супермаркеті. Вагітна касирка, приховуючи вагітність встигає здійснити чергову крадіжку у своєму ж супермаркеті, реалізувати вкрадене на ринку, втратити надію на материнство і знову зайняти своє робоче місце.

  • Стрічка здобула призи на численних кінофестивалях: «Темні ночі» в Таллінні, «КіноШот» у Черкасах, WIZ-ART у Львові.
  • Була представлена в Національному конкурсі фестивалю «Молодість. Пролог» у жовтні 2017-го.

«Мить» (2018)

Режисер: Юлія Тамтура

«Той момент стане для нього вирішальним…»

  • Приз Екуменічного журі (незалежна кінонагорода, що вручається як за мистецьку якість фільму, так і релігійну, соціальну та гуманістичну проблематику — реж.) 47-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» за найкращий студентський фільм міжнародної конкурсної
Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*