ЕКСКЛЮЗИВ УКіно. Федір Гуринець: Я взагалі до професії ставлюся із самоіронією та гумором

Федір Гуринець – харизматичний та неординарний актор. У 2010 році він пішов з театру та повністю присвятив себе кіно. “Той, то не спить”, “Чужі рідні”, “Райське місце” – далеко не повний перелік його робіт, а всього їх близько 50. Також актор активно веде свій блог в Instagram, а у вільний час любить відвідувати музеї.

Ексклюзивно для УКіно Федір розповів про професійну освіту, місію молодих українських акторів та найкращі музеї Києва.

Чи потрібна освіта, щоб бути актором? 

Всім привіт. Важко відповісти на це питання. Освіту “актор кіно” в навчальному закладі Карпенка-Карого я не отримував. Тому про яку саме освіту ви питаєте? В університеті стара система «актор театру і кіно», з якою я не згоден. По-перше, що значить « і кіно »? Мені так ніхто й не пояснив. Я почав працювати на першому курсі, без освіти. Освіту “кіно” я отримав на самому майданчику, дивлячись на своїх старших колег. Вони і є моя освіта. Практика, спостереження і репетиції вдома перед дзеркалом – вся моя освіта. Вулиця, магазин, будівництво, поїзд, тролейбус, міста, коротко кажучи, люди – це моя освіта. Більше спостережень, більше різних професій, практик і т.д. – це є освіта “актор кіно”! Для мене! Багато талановитих людей без освіти, з якими я працюю. Вони живі, без систем і роблять все чесно і по-справжньому. В них є індивідуальність і очі, які світяться!

Що відрізняє хорошого актора від поганого?

Увага, очі.

Яку фразу вашого театрального майстра ви запам’ятали на все життя? 

Вибачте, але для мене це особиста фраза.

Федір Гуринець в серіалі “Той, хто не спить”

За версією критика Олега Вергеліса ви – один з найперспективніших молодих акторів нашого кіно. Ваше ставлення до цього? 

Прикольно.

Чому ви пішли з театру?

Я люблю зміни, люблю їздити на роботу за різними адресами! А якщо я буду ходити, їздити по одній дорозі, мені швидко це набридає. Кіно дає можливість бути іншим і бачити багато цікавого – я це люблю. А театр мені дає агресію і дивних людей, з якими треба бачитися, а я не з тих людей, хто жертвує своїм простором. Тому я обрав телевізійний простір. Де все і всі міняються, цікаво і не набридає.

За яку роль вам відверто соромно?

Немає такої. Я їх всіх люблю. Це мої дітки, якими я пишаюся. Зрозуміла річ, те, що я робив в свої 17 років по ТВ, я б це зараз робив зовсім інакше! Інші очі, інша природа, інший внутрішній світ. Я взагалі до професії ставлюся із самоіронією та гумором. На свою роботу я дивлюся вночі, вдома, в окремій кімнаті, де нікого немає! Таким чином мене ніхто не відволікає від роботи над помилками. Важко мені дивитись на себе, але робота така. Дивитись на себе не люблю, а зніматись, балуватися (в хорошому сенсі цього слова), придумувати шось “інтєрєсноє” просто обожнюю!

Ви завжди задоволені тим, як ви граєте?

Оо так, просто не можу налюбуватися собою. Ну блін! Шо серйозно?

Які речі на знімальному майданчику для вас табу?

Для мене нема табу. Тому, напевне, я так багато працюю.

Найцікавіша історія зі знімального майданчику?

Зараз нічого не приходить до пам`яті.

3 музеї в Києві, які необхідно відвідати?

Музей Богдана і Варвари Ханенків!
Музей Шевченка.
Третій шукаю, поки всі інші, де я був, мене розчаровують системою і зупинкою часу. Це я про інстаграм і сторіс в 21 сторіччі, виявляється більшість музеїв мають дивні правила. Вони не розуміють, шо через сторіс до них прийде більше глядачів. Більше глядачів, більше фінансів, більше розвитку і т.д. Це мій біль. І вибачте, але, українські музеї, ви – не Лувр, не Версаль і навіть не Ермітаж, вам люди потрібні, а ви так відштовхуєте останніх, які вами цікавляться! А перші два музеї – це наша Київська Гордість! Я просто вклоняюся менеджерам цих закладів. Дякую!

Ваші плани на майбутнє?

Фараоно-Наполеонівські…

Фільми, вироблені в Україні, мають бути українською?

Так!

Яке становище молодих акторів на українському кіноринку?

Я працюю з 17 років для вітчизняного телевізійного простору! Перші 5 років мене сприймали як російського актора. І часто дивувалися і змінювали своє ставлення. Я працюю над тим, шоб майбутнє покоління мало хорошу платформу, повагу і гідні гонорари. Це місія мого покоління – брати на себе багато ударів для того, шоб наступні покоління не думали про такі нетворчі процеси, а більше приділяли уваги персонажам і своїм партнерам!

3 українські фільми, які вам подобаються.

«Люби мене» поки що єдиний фільм сучасної України, який люблю передивлюватися час від часу! І ще є фільми з минулого: кіностудії Довженка, їх там чимало. Гугл в Помощь.

Всім миру та можливостей, насолоджуватися нашим прекрасним життям! Кохання!

Фото з особистого архіву актора.

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*