“Король Данило”: перший блокбастер без державного фінансування

Сьогодні, 7 червня, відбулася презентація трейлеру фільму “Король Данило” в кінотеатрі “Україна”. Попередня дата прем’єри картини – 11 жовтня 2018 року. 

На презентацію були запрошені всі охочі. Окрім цього, відвідувачі мали змогу поставити питання режисеру Тарасу Химичу, продюсеру Олесі Галкановій-Лань та поспілкуватися з творчою групою.

Режисер Тарас Химич

Після перегляду трейлеру режисер наголосив, що це чорновий варіант. Остаточний варіант з’явиться в мережі через тиждень. Також Тарас Химич розповів, що фільм триватиме приблизно 1 годину 40 хвилин. Окрім цього, по мотивам картини плануються зйомки серіалу, який орієнтовно матиме чотири сезони.

Також Тарас Химич сказав, що вся творча група активно працювала над сюжетом, а тому можна сказати, що сценарій писали всі.

Ми не боїмося вводити зміни в останній момент, якщо це необхідно.

Більше про розповсюдження та фінансування фільму розповіла продюсерка Олеся Галканова-Лань. Вона наголосила, що фільм створений без підтримки ДержКіно. Продюсерка неоднократно повторювала, що основне джерело фінансування картини – меценатська підтримка. Проте назвати точний бюджет вона відмовилася.

Окрім цього, продюсерському центру вже надходять пропозиції щодо дистриб’юції фільму. За словами керівників проекту, фільмом зацікавилися Росія, Польща та Франція. В Україні фільм буде показаний більш, ніж на 100 “екранах”.

Ще однією особливістю кінокартини стане формат DCP. Олеся Галканова-Лань наголосила, що команда принципово відмовлятиметься від показу фільму в НD якості. За її словами, українське кіно має бути в найякіснішому форматі.

Більше про фільм розповіли актори. Виконавець ролі короля Данила, Сергій Ярмошенко наголосив, що всі каскадерські трюки він виконував сам. А виконавиця ролі Євлампії, Вероніка Шостак розповіла, що у співпраці з режисером актори вносили зміни та імпровізували прямо на знімальному майданчику.

Творча група фільму “Король Данило”

Локації фільму розташовувалися на Західній Україні. У місті Холм спеціально для зйомок була побудована декорація замку.

Музику до фільму напише молодий композитор Сергій Шманьов.

Музика ще не написана. Лише деякі теми і те, що ви почули в трейлері. Але загалом музика буде епічно-оркестровою із сучасними еклектронними мотивами.

У центрі сюжету – князь Данило Галицький зі своїм братом Васильком, які борються проти монгольської навали, обороняючи свою територію. Автори наголошують, що вони не претендують на достовірність, а показують власне бачення цієї історії. У фільмі буде багато батальних сцен, над постановкою яких працювало близько 40 каскадерів. Через це стрічка матиме рейтинг 16+.

Зараз прем’єру планують на 11 жовтня 2018 року. Проте точна дата буде відома згодом.

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*