Презентація фільму «Стежками Олеся Гончара»: покоління повинно знати своїх героїв

Сьогодні у відділені Національної бібліотеки імені Ярослава Мудрого відбулася презентація двосерійного історико-біографічного фільму «Стежками Олеся Гончара» режисера Валерія Арсеновича Степаняна-Григоренко.

На презентації були присутні члени знімальної команди, продюсер, президент української міжнародної академії — Іван Шуляк, народні артисти України, український поет-пісняр Андрій Демиденко, який, до речі, знявся у самій картині, а також група студентів коледжу. Дружина Олеся Гончара Валентина Данилівна, на жаль, не змогла відвідати захід за станом здоров’я.

Зйомки картини були приурочені до сторіччя з дня народження письменника.  Режисер фільму Валерій Степанян-Григоренко перед початком презентації розповів, що при зустрічі з головою Національної спілки письменників України Михайлом Сидоржевським поставив питання, чи готується щось до сторіччя Олеся Гончара, відповідь змусила Валерія Степанана-Григоренка здивуватися. На що режисер запропонував зняти документальний фільм про Олеся Терентійовича.

«Покоління повинні знати своїх національних героїв. Олесь Терентійович присвятив своє життя Україні й ми не повинні забувати про цю легендарну особистість! Всі українці мають гідно нести це ім’я і обов’язково володіти належним чином українською мовою» — коментує режисер Валерій Степанян-Григоренко.

Також він зазначив, що знімальна команда складалася лише з п’яти людей, які вкладали усі свої сили задля цього проекту. Режисер називає цей фільм «важкими пологами», адже команда не чекала допомоги нізвідки. Запуск зйомок відбувався лише на ентузіазмі та бажанні зробити це для України. Загалом фільм був відзнятий за три місяці, що є неймовірно швидко, але режисер каже, що це була воля Божа.

Знімальна група не мала часу на відпочинок і працювала по 15-20 годин на добу. До речі, дружина Олеся Гончара благословила фільм, хоча і мала певні сумніви стосовно того, чи вдасться його закінчити вчасно. Співрежисерами картини стали Юрій Мисенков і Сергій Панкратьєв.

Присутні гості у залі змогли побачити не повну версію, а лише частину фільму. Глядачі почули про дитинство, навчання у школі, технікумі, Харківському університеті, знайомство письменника з дружиною. А також, були представлені школи, названі на честь Олеся Гончара і коментарі учнів про нього.

Після презентації всі глядачі були вражені від подій, описаних у фільмі. Потім мали змогу зробити спільне фото разом з творцями стрічки, а також поспілкуватися з ними.

Андрій Демиденко

«У мене зараз прекрасні враження! Я скажу, що хоч тут і немає живого голосу Олеся Терентійовича, але відчувається присутність його душі. Ми гарно спілкувалися з письменником, він ставився до мене з повагою, любов’ю. Знаєте, коли йде руйнація духовного, коли ніхто документальне кіно на письменництво, про письменників взагалі, тим паче письменника такого калібру нічого не робить, тому що це просто фінансово невигідно, то Валерій Степанян взяв на себе добровольчу місію, як волонтер і зробив фільм, вклавши усю душу. Переглядаючи картину, я відчув не лише Олеся Гончара, але і весь обшир української духовності, тому що цілими вкрапленнями дається образ часу, образ України», — коментує український поет-пісняр Андрій Демиденко.

Олесь Гончар — український письменник, критик, громадський діяч, лауреат численних державних премій, академік. Він ще за життя став класиком літератури, проте став людиною, неприйнятою політичним режимом, але своїми поглядами і життєвими позиціями Олесь Гончар був надзвичайно сильною особистістю.

Фото: автор, www.discogs.com

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*