ТОП-3 картини: що подивитися у День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Сьогодні в Україні День пам’яті й примирення, а завтра День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Кожен із нас має право по-різному ставитися до цих відзначень, але все ж події тих часів назавжди закарбувалися у пам’яті нашого народу.

Редакція УКіно підготувала для вас добірку українських воєнних фільмів, які точно варті вашої уваги.

«ПОВОДИР» режисера Олеся Саніна

У сюжеті картини лежить історія про американського інженера Майкла Шемрока, який зі своїм десятирічним сином Пітером перебуває на території СРСР, у місті Харкові й допомагає будувати соціалізм. У нього є кохана жінка — Ольга Левицька: їх почуття взаємні й, здавалося б, коли усе прекрасно — насуваються гіркі події. Наївний американець зовсім не помічає — на Україну насувається хвиля розкуркулення і голодомору.

Кошторис стрічки склав 16,6 млн грн. Світова прем’єра відбулася на Одеському міжнародному кінофестивалі 2014 року.

Також існує спеціальна версія фільму з тифлокоментуванням для незрячих людей.

А головним гаслом фільму стала фраза: «Заплющ очі — дивись серцем».

До речі, для зйомок деяких епізодів було запрошено більше сотні справжніх незрячих та кобзарів, зокрема у картині зіграв бандурист Тарас Компаніченко.

«ЖИВА» режисера Тараса Химича

Ганна Попович

Історико-драматична картина знята на основі реальних подій, які трапилися з Ганною Попович — військовою Української Повстанської Армії, у 1950-х роках. Вона поділилася своєю історією з авторами стрічки і дозволила її екранізувати.

У картині глядачі матимуть змогу побачити історію юної гуцулки, яка брала участь у військових операціях, вела розвідницьку діяльність, не раз потрапляла до засідок, проте до останнього була вірною ідеї вільної України.

Бюджет фільму склав 2,5 млн гривень. Прем’єра відбулася 24 листопада 2016 року. Трохи раніше, 14 травня того ж року робочу версію представили в українському павільйоні Канського кінофестивалю.

«СТОЛІТТЯ ЯКОВА» режисера Бати Недич

Український історичний міні-серіал, який складається із чотирьох частин. Серіал знятий за романом Володимира Лиса «Століття Якова».

Головний герой стрічки — чоловік, якому має виповнитися 100 років. Не кожному щастить прожити такий довгий вік. Його життя було важким, і він багато чого встигнув побачити. Яків переживає цілих п’ять держав: Російська імперія, УНР, Польщу, гітлерівську Німеччину і сталінський СРСР. На його віку були війни, полон і втрати рідних, але головна його мета обробляти рідну землю, ростити дітей і просто кохати.

Цього року на церемонії вручення телевізійної премії «Телетріумф-2018» картина «Століття Якова» була відзначена у номінаціях «Телевізійний міні-серіал», «Оператор міні-серіалу» — Ігор Іванов, «Художник-постановник серіалу» — Сергій Бржестовський.

Обирайте собі до смаку!

Джерела: Вікіпедія, Детектор Медіа, UAFILM.TV

Фото: Ukrainian People

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*