«Птах душі»: розпочато зйомки картини про Василя Стуса

У Києві, 29 квітня, розпочалися зйомки художнього фільму про Василя Стуса «Птах душі». Вчора на вулиці Хрещатик ЗМІ мали змогу поспілкуватися з режисером Роман Бровком, авторами сценарію Артемом Кірсановим і Сергієм Дзюбою, а також з виконавцем ролі поета Василя Стуса — Дмитром Ярошенком.

Дмитро Ярошенко дає інтерв’ю

Вночі відбудеться перша знімальна зміна картини. Виконавець головної ролі так коментує свій перший знімальний день:

«Повинна відбутися сцена того, як людина іде Хрещатиком і випадково стає свідком, як колишній воїн УПА вчиняє акт самоспалення через відчай просто на вулиці навпроти черги людей, які стоять за мандаринами. Це — своєрідний мітинг проти введення радянських військ до Праги. Стус стає свідком цієї історії й швидко тікає з того місця, тому що за ним слідкують.»

Трохи згодом Дмитро Ярошенко поділився з редакцією УКіно:

«Найбільше перед початком зйомок я хвилююся через те, щоб тримати характер Василя як дуже відкритої, ексцентричної, а з іншого боку спокійної і глибокої людини».

Важливим етапом початку зйомок стало розбиття тарілки на знімальному майданчику, яку попередньо при представниках ЗМІ підписали члени знімальної команди фільму «Птах душі».

Підписана тарілка членами команди

 

Режисер, Роман Бровко, розповідає, що зараз дуже важко показувати історичні епохи: навіть 60-ті, 70-ті, 80-ті роки. Проте, констатує, що всі локації, об’єкти для зйомок уже знайдені, є календарно постановочний план, але все одно можливі форс-мажорні ситуації, тому є і запасні варіанти.

«У нас є locationменеджер, який з великою цікавістю взявся за цей проект. Їздив з нами, багато дивився. Проїхав тисячі кілометрів, щоб знайти нетипові історичні об’єкти», — додає режисер.

На знімальному майданчику були присутні представники українських каналів, часописів, інтернет-видань та періодичної преси. Також, усі охочі мали змогу зробити селфі з акторами, і, безперечно, фото на фоні локацій сцени картини.

Локації сцени згори

«Птах душі» — метафорична історія, що розповідає про останні дні життя геніального українського поета-шістдесятника Василя Стуса і про його загадкову смерть у радянському таборі в ніч на четверте вересня 1985 року. У стрічці буде описано Стуса, не просто як поета, а як борця за українську культуру, про марні спроби тоталітарної радянської влади спокусити поета продати душу за «свободу».

«У фільмі більше буде відображено останні роки життя Василя Стуса, але також увага буде приділена його молодості, будуть такі собі флеш-беки», — коментує актор Дмитро Ярошенко.

Розмова з актором фільму
Локації сцени фільму “Птах душі”

Фото: журналіст УКіно Анна Смолько

Поділитися

1 Comment

  1. Fantastic beat ! I wish to apprentice while you amend your web site, how can i subscribe for
    a blog site? The account aided me a acceptable deal.
    I had been a little bit acquainted of this your broadcast offered bright clear
    idea

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*