Something in the air: 5-ий фестиваль кіно та урбаністики «86»

У Славутичі відбудеться 5-ий фестиваль кіно й урбаністики «86» з 9 по 13 травня за підтримки Держкіно. Відповідна інформація з’явилася на офіційному сайті Держкіно.

Цьогорічна тема фестивалю — Something in the air (Щось невловиме).

У межах фестивалю покажуть селекцію повнометражних фільмів із 13 країн, номінантів і призерів світових кінофестивалів. У цьому списку є такі фільми: «Похвала Нічному» сербського режисера Боріса Мітіча. Прем’єра картини відбулася на кінофестивалі у Локарно. Італійська стрічка «Виклик» Юрі Анкарані стала номінантом на «Золотого леопарда», окрім цього заволоділа Спеціальним призом журі на тому ж фестивалі у Локарно. «Смак Цементу» сирійського режисера Зіада Кальтума отримав номінацію на Приз Європейської кіноакадемії за найкращий документальний фільм.

Цього року вперше на «86» буде показано інтерактивне кіно — «Повстання у Мариборі» Мейпл Рази та Мілтона Ґійєна. Під час перегляду цієї картини глядачі матимуть змогу самостійно обрати, за якою камерою стежити й таким чином визначити розвиток події фільму.

Цьогорічний конкурс «Пальма Півночі» відбудеться у міжнародному форматі. Відбіркова комісія отримала сто сорок заявок із дев’яти країн, з яких було обрано 12 картин, серед них 5 українських і 7 закордонних. Міжнародне журі визначить володаря Ґран-прі й Призу за найкращий український короткометражний документальний фільм, а пряме голосування — лауреата Призу глядацьких симпатій.

Також, на фестивалі відбудеться прем’єрний показ фільмів-фіналістів освітнього проекту MyStreetFilmsUkraine: Спільні місця. Учасники конкурсу знімали свої проекти під наглядом професійних т’юторів. Переможця обере журі під час показу у Славутичі.

Спеціальними гостями фестивалю кіно й урбаністики стануть кінематографісти, музиканти, художники, архітектори, дослідники міського простору з Європи, Азії та Нового світу.

У рамках урбаністичної програми запустять роботу урбаністичної резиденції, в якій учасники з семи країн проводять мистецькі та урбаністичні дослідження і презентують їхні підсумки.

«86» — щорічний фестиваль кіно та урбаністики в місті Славутич. Фестиваль було засновано 2014 року Іллею Гладштейном і Надією Парфан. Кінопрограма фестивалю спеціалізується на документальному кіно на тему урбаністики, енергетики, екології.

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*