ЕКСКЛЮЗИВ УКіно. Євген Ламах: Я навіть коли радію, в мене очі завжди сумні

Євген Ламах – талановитий актор, для якого 2018 рік обіцяє стати справжнім проривом. Саме цього року вийдуть два повнометражних фільми «Крути 1918» та «Черкаси», де Євген зіграв головні ролі.

Ексклюзивно для УКіно актор розповів про емоції перед прем’єрами, своїх героїв та підготовку до зйомок.

На вашу думку, чи потрібна освіта, щоб бути актором?

Це спірне питання. Я вважаю, що цю освіту варто здобути заради школи хоча б. Тому що я від свого майстра Володимира Макаровича здобув багато чого. Його життєву позицію, багато технічних моментів. Але я думаю, що кожен може бути актором, якщо у нього немає зажимів перед камерою і якщо він вільно себе почуває.

Євген з одногрупниками та художнім керівником Володимиром Нечипоренком

Хвилюєтеся перед виходом одразу двох премєр: «Крути 1918» та «Черкаси»?

Я неймовірно хвилююся, іноді навіть думаю, що краще б я не знімався. Це дуже велика відповідальність. Дві головні ролі, два історичних фільми. Один – про події, що нещодавно відбувалися, інший – про події сторічної давнини. Про Крути, про те, що мені розповідали в школі, що я вчив сам. І тут така відповідальність падає на плечі! Звичайно, що не я один буду її нести. Це і режисер, і оператор, і знімальна група. Якщо буде провал, то я буду думати, що це через мене, краще б взяли когось іншого. Цього не відняти в мене.

Чи готуєтеся Ви до зйомок в історичних фільмах? Вивчаєте історичну літературу?

Звичайно. Під час підготовки до «Крут» я дізнався, що студентів туди послали, вони не самі пішли. Молодь була знеможена, обезсилена. Насправді, вони були не готові. До речі, цей момент можна побачити навіть у трейлері.

Чи були каскадери у вас на знімальних майданчиках?

Так, були. В принципі ці сцени, де були задіяні каскадери, я міг би і сам виконати. Але потрібно було просто готуватися до них. А от які це сцени, то подивитеся.

В одному з інтерв’ю ви зауважили, що хотіли б знятися в комедії. Чому саме в комедії?

Мій внутрішній стан не дуже рухливий, мені важко переключатися. Наприклад, сцена йде хвилину, і мені потрібно зробити три або чотири стани. Я їх зроблю, але мені потрібно дуже довго тренуватися. А в комедії потрібно швидко переключатися. На мою думку, такий досвід мені необхідний.

У «Черкасах» події відбуваються під час захоплення Криму в 2014 році. Де проходили зйомки? Чи спілкувалися ви з безпосередніми учасниками подій?

Ми знімали на діючому кораблі військово-морського флоту України, який було декоровано як тральщик «Черкаси». Половина команди цього корабля – це матроси, які дійсно у 2014 році були присутні під час цих подій на «Черкасах».

Кого Ви граєте?

Мого героя звати Мишко. Він сам з села, але йде служити на корабель. А про характер… На кораблі люди себе поводять по-іншому. Тому що вони у відкритому морі, де не видно берегу, до того ж корабельна хитавиця. У мого персонажу були три стани. Це який він був у селі, який на кораблі і яким він повернувся додому. Це зовсім різні лінії поведінки.

Євген з режисером “Черкас” Тимуром Ященком, його помічником Дмитром Приходьком та акторкою Aleksandra Bogna Rodzik

Наскільки він схожий на вас?

Якщо ситуація заходить у глухий кут, то я здатен на дуже рішучі вчинки. Але в принципі я не така людина як Мишко. Над цим персонажем  потрібно було багато працювати. Режисеру «Черкас» дуже подобалися мої очі, бо я навіть коли радію, в мене очі завжди сумні.

Який був найтяжчий момент на зйомках?

Влітку знімати зиму. Коли на кораблі температура під 40 градусів, а ми  в зимових куртках, бронежилетах, касках, з автоматами та теплому взутті.

У фільмі «Крути 1918» ви граєте одну з ключових ролей.  Які були враження, коли вас затвердили на таку роль?

Я не вірив. Коли затвердили в «Черкаси», я не вірив, бо я – студент і мене затвердили. А в «Крутах» не вірив, бо я тільки з одного повного метру одразу в інший. Ну як таке може бути?

Чи імпонує вам ваш герой?

Мені цікаво було над ним працювати. Що над Мишком в «Черкасах», що над Андрієм в «Крутах». Але мій герой Андрій з «Крут» більше схожий на мене. Він нормальний, тверезо оцінює ситуацію, в нього є своя життєва позиція, яку він відстоює, і просто так він її не змінить.

Фото зі зйомок фільму “Крути 1918”

Як вам працювалося з режисером Олексієм Шапарєвим?

Режисерський підхід до всіх сцен був дуже хороший. В цій атмосфері хотілося працювати та щось творити. Я дуже радий, що познайомився з ним, з оператором Сергієм Півненком, з безліччю талановитих акторів.

Чи сподобався Вам офіційний трейлер «Крути 1918»?

Трейлер – так, але я собі не сподобався. Я не знаю, що має відбутися, щоб я сам собі сподобався на екрані. Всі актори такі. Я якось запитував у деяких: «Я не можу дивитися, це нормально?». Вони відповідали, що так.

Чи проходили ви спеціальну військову підготовку для зйомок у фільмах?

Спеціальної підготовки ми не проходили. Було б класно, якби під час зйомок «Черкас» нас тижні на два закинули на цей корабель, і ми б жили в цих кубриках, де живуть моряки. Але цього не сталося.

А хороша фізична форма для таких зйомок потрібна?

Звичайно, потрібна. Я думаю, що моєї мені вистачило. Але подивимося, може я помиляюся. «Розтин покаже», – як каже режисер «Крут» Льоша Шапарєв.

Чи є у вас табу на знімальному майданчику?

Якщо це потрібно, обґрунтовано та логічно для мого персонажа, то питань немає. Наприклад, роздягнутися. Якщо роздягнутися заради того, щоб роздягнутися, то я цього не буду робити. А якщо дійсно ситуація така, що я б і в житті голим пішов, то я б, звичайно, роздягнувся.

А в труну лягли б?

Ляжу, але попрошу в батюшки благословення.

Чим ви займаєтеся зараз? Ваші плани на майбутнє?

Я зараз у творчому пошуку. Але в мене є хобі: я роблю вироби зі шкіри. А плани на майбутнє… Хотів би знятися в комедії, попрацювати ще з режисером «Крут» та отримати більше досвіду в артхаусному кіно.

 

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*