Прем’єра документального фільму “Перехрестя Балу”

Сьогодні, 24 квітня, в київському кінотеатрі “Жовтень” відбулася прем’єра повнометражного документального фільму “Перехрестя “Балу”.

На прем’єрі були присутні команда фільму на чолі з режисером Євгеном Коваленком та герої стрічки – захисники блокпосту “Балу”, який розміщувався на Дебальцівському плацдармі та був важливим стратегічним об’єктом. Окрім них, стрічку прийшов переглянути голова Державного агентства України з питань кіно  Пилип Іллєнко, представники Збройних Сил України та Держприкордонслужби.

Глядачі та представники ЗМІ в очікуванні фільму

Перед показом фільму з вітальним словом виступив генеральний продюсер Міжнародного продюсерського центру “Фор-Пост” Олександр Дріз , завдяки якому і була створена кінокартина. Він розповів, що ідея фільму виникла ще 2 роки тому, коли один з командирів блокпосту “Балу” В’ячеслав Семенов посмертно отримав звання Героя України. Також продюсер висловив подяку Державному агентству з питань кіно за фінансову підтримку. Окрім цього, Олександр Дріз зазначив, що для відтворення бойових дій Збройні Сили України надали команді фільму Гончарівський полігон.

“Перехрестя “Балу” – це історія про оборону однойменного блокпоста у лютому 2015-го року. В стрічці взяли участь безпосередньо учасники тих подій. У фільмі можна побачити справжні фрагменти з гарячої точки, відтворення бойових дій, коментарі військовослужбовців. Для кращого розуміння ситуації автори картини додали фрагменти новин 2015-го року, що транслювалися на центральних телеканалах. Основним саундтреком стрічки стала композиція рок-гурту KOZAK SYSTEM та реп-виконавця ЯрмаК “Мій друг”.

Після закінчення показу Олександр Степанський, один з героїв стрічки, подякував авторам фільму та зауважив, що це кіно створене на реальних подіях. А також військовослужбовець закликав вшанувати пам’ять про тих, хто загинув, захищаючи нашу державу, хвилиною мовчання.

Голова ДержКіно Пилип Іллєнко спілкується з журналістами

Голова ДержКіно Пилип Іллєнко зазначив, що саме завдяки бійцям АТО ми маємо можливість знімати українське кіно, а тому фінансова підтримка була надана стрічці, не вагаючись.

Ми дуже багато зараз знімаємо фільмів і документальних, і художніх про захисників України. Я думаю, що ви всі бачили фільм “Кіборги”. Але таких фільмів буде ще багато. Це тільки невеличка частка того, що ми робимо для того, щоб подвиг тих, хто загинув, пам’ятали всі українці завжди.

 

Фільм було присвячено загиблим Герою України В’ячеславу Семенову та капітану Збройних Сил України Ільгару Багірову. Їхні дружини та матір В’ячеслава були також присутні на прем’єрі.

Стрічка не буде транслюватися в кінотеатрах, а вийде одразу на двох національних каналах. 30 квітня, в День прикордонника, 0 9:30 скорочену версію фільму можна буде переглянути на телеканалі ICTV. Повна версія стрічки буде показана на UA:Перший о 19:30 8 травня.

 

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*