Прем’єра «Донбасу» в Каннах

На 71-му Каннському міжнародному кінофестивалі відбудеться світова прем’єра фільму «Донбас» режисера Сергія Лозниці. Стрічка буде відкривати офіційну програму Канн «Особливий погляд».

«Я щасливий, що зможу поділитися фільмом з найвимогливішою, досвідченою та чутливою публікою – журі та глядачами Каннського фестивалю. Для мене дуже важливо звернути увагу творців та політиків на проблему Донбас. На скільки я можу судити, це головна проблема нашого часу. Мова йде не про один регіон, країну або політичну систему; а про людство і про цивілізації в цілому. Про кожного з нас – сьогодні» – розповідає Сергій Лозниця.

Сергій Лозниця

Він відомий у світі український режисер, фільми якого вже брали участь у конкурсних програмах Каннського фестивалю: стрічка «Щастя моє» в 2010-му,  «Майдан» в 2014-му та «Лагідна» в 2017-му роках.

Також відома документальна картина Сергія Лозниці «Аустерліц» в 2017-му році була номінована на премію Європейської кіноакадемії за найкращий документальний фільм.

«Донбас» створювався в копродукції України, Німеччини, Нідерландів, Франції та Румунії. Сценарій фільму заснований на документальних матеріалах. Стрічка розповідає про події, що відбувалися на сході України, про людей, що стали жертвами обставин. «Донбас»-це антивоєнний фільм, зйомки якого проходили цієї зими у Кривому Розі.

Зі сторони нашої країни, участь у створенні стрічки приймали: режисер і сценарист Сергій Лозниця, оператор Олег Муту, художник-постановник Кирило Шувалов, звукорежисер Володимир Головницький.

Ролі зіграли: Тамара Яценко, Людмила Смородіна, Олеся Жураковська, Борис Каморзін, Сергій Руський, Петро Панчук та багато інших акторів.

Українським копродюсером є Денис Іванов та кінокомпанія «Артхаус Трафік».

Вихід «Донбасу» на українські екрани запланований на 2018-ий рік.

Поділитися

1 Trackback / Pingback

  1. Хто став переможцем у першій премії кінокритиків “Кіноколо”?

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*