Кінокалендар. 22 квітня – день народження Наталі Сумської

Сьогодні, 22 квітня, своє день народження святкує відома українка, легендарна акторка та телеведуча Наталя В’ячеславівна Сумська. Народилася майбутня Народна артистка України у родині акторів, батьки В’ячеслав та Ганна грали у Національному театрі ім. Івана Франка. Тож доля Наталі була визначена. Вона закінчила Київський державний інститут театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого та з 1977 року стала акторкою того ж самого театру, де грали її батьки.

Цікаво, що до театрального інституту Наталя вступати боялася, бо не хотіла осоромитися перед батьками в разі невдачі. Тому приймальній комісії навіть сказала, що до акторів Сумських не має жодного стосунку. Але ж все таки тоді вступила.

У кіно акторка з 1974 року, але великого визнання їй принесла перша головна роль – Наталка Полтавка. У наступні два роки Наталя знялась одразу в шести картинах. Також сім років вела програму «Ключовий момент» на телеканалі «Інтер».

Кадр із фільму “Наталка Полтавка” (1978)
Кадр із фільму “Наталка Полтавка” (1978)

 

Важливою не лише у творчому, але й в особистому житті стала роль Жанни Д’Арк у рок-опері “Біла ворона”. Там акторка познайомилась із майбутнім чоловіком – колегою Анатолієм Хостікоєвим, який теж Народний артист України. Наразі має від нього сина В’ячеслава та доньку Дарину Мамай-Сумську від першого шлюбу. Працює в театральній компанії «Бенюк і Хостікоєв» та членом Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка (з грудня 2016 р).

Молодшою сестрою Наталі є Ольга Сумська, також українська акторка, телеведуча, Заслужена та Народна артистка України.

Наталія Сумська з сестрою Ольгою

Роботи Наталі у театрі та кіно вже не злічити. Її крайні ролі у фільмах «Сторожова застава» (Маланка – Ред.), «Слуга народу-2. Вiд любовi до iмпiчменту» (Марія Голобородько, мати президента – Ред.) та «Догори дриґом» (Вчителька Уляна у головній ролі – Ред.) І це, не враховуючи гру у театрі, кіноролі лише за 2017 рік. Наталя також зіграла циганку в історичному відомому фільмі «Роксолана» 1997-1998 років. А загалом на рахунку акторки не менше 80 вистав, фільмів та більше десяти професійних нагород.

Кадр із фільму “Чинара” (1973 рік)
“Роксолана 2. Улюблена дружина Халіфа”

 

 

 

 

 

 

 

Фото: ТСН.

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*