«Іній» отримав нагороду

Художній фільм «Іній» отримав почесну міжнародну премію «Права людини в кіно».

«Human Rights in Cinema Award» заснований Радою Європи і вручається на Стамбульському кінофестивалі з 2007-го року.

Цією премією щорічно відзначають ті фільми, які найкраще віддзеркалюють цінності, за які виступає Рада Європи: права людини, свободу особи, політичну свободу і верховенство закону.

За перемогу в цій номінації вручають бронзову статуетку «Спіраль сходження» і грошову складову від «Єврімажу» розміром в 5 тисяч євро.

Разом з «Інієм» за цю нагороду боролися ще 10 стрічок з усього світу.

Голова журі фестивалю, всесвітньо відома художниця з Ірану Шірін Нешат зазначила: «Вибрати найкращий фільм у цій програмі було надзвичайно важко, але ми впевнені, що зробили правильний вибір, бо стрічка-переможець надзвичайним чином передає дивовижний людський дух в умовах війни».

Разом з «Інієм» за цю нагороду боролися ще 10 стрічок з усього світу.

Нагороду отримала присутня на церемонії Олена Єршова, яка наголосила: «Для мене як продюсера з українського боку ця робота є надзвичайно важливою, адже ми знімали цю стрічку в Україні, на прифронтовій території, за справжніми солдатами, журналістами та людьми, які досі живуть там, в умовах війни».

«Іній»(«Frost») – воєнна драма литовського режисера Шарунаса Бартаса, що розповідає та показує бойові дії на Донбасі. Фільм створений у копродукції України, Литви, Франції та Польщі.

Головні ролі у стрічці виконали молоді литовські актори, а також зірки світового кіно Ванесса Параді, Анджей Хира та інші.

Світова прем’єра картини відбулася у рамках програми «Двотижневик режисерів» 70-го Каннського міжнародного кінофестивалю. Навесні цього року «Іній» з’явився в українських кінотеатрах.

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*