Наші в Каннах

На 71-му Каннському кінофестивалі покажуть український фільм «Жінка на війні» Це повнометражний художній фільм режисера Бенедикта Ерлінґсона, що був створений у копродукції України, Франції та Ісландії. Саме цю стрічку було відібрано для участі в конкурсній програмі «Semaine de la Critique» («Тиждень критики») 71-го Каннського міжнародного кінофестивалю.

Мета «Тижня критики» – знайти молоді таланти і підтримати їхні перші режисерські роботи. До  програми потрапляє сім фільмів, які демонструються протягом тижня. Дати проведення цього року: 9-17 травня.

Як зазначив Голова Держкіно Пилип Іллєнко: «Ми дуже раді, що створений за підтримкою Держкіно фільм візьме участь у такій престижній програмі Каннського кінофестивалю. Це ознака ефективної політики у питанні європейської інтеграції українського кіно. Цьогоріч це вже друга українська стрічка, яка бере участь у міжнародному кінофестивалі класу «А».

У фільмі «Жінка на війні» підіймається болюча проблема гіркого становища навколишнього середовища, що передається через боротьбу жінки, яка вирішила взяти на себе місію із захисту природи і збереження височин Ісландії.

Фільм створено міжнародною командою за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Серед представників української команди: виконавчий продюсер Маріанна Новікова, другий режисер Василь Білоусов, відеоінженер  Ігор Косенко, костюмер Марія Керо, художник-декоратор Люся Малишко.

Головну роль грає відома ісландська акторка Халлдора Гейхадсдоттір. Серед українських акторів – Олена Лавренюк, яка грає директора дитячого будинку, та Маргарита Хильська – виконує роль української дівчинки, Маргарити, дочки головної героїні.

 Олена Лавренюк

Зйомки тривали 8 тижнів, вони охопили різні локації в Україні та Ісландії.

Проект фільму став одним із переможців 10-го конкурсного відбору Держкіно у категорії ігрові повнометражні копродукційні фільми (авторське кіно).

Тож чекаємо на перемогу та сподіваємося незабаром особисто переглянути стрічку на великому екрані!

Поділитися

1 Trackback / Pingback

  1. Дві українські стрічки номіновано на “Оскар-2019”

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*