ЕКСКЛЮЗИВ УКіно. Олег Коркушко: Я пообіцяв собі, що моя перша робота буде в художньому фільмі

Олег Коркушко – один з найперспективніших українських акторів нового кіно. Зараз у нього вже близько 20 кіноробіт, серед яких «Гніздо горлиці», «Всупереч долі» та «Райське місце». Окрім кіно, актора можна побачити на сцені Молодого театру у виставі «Горе з розуму» та низці інших постановок.

Ексклюзивно для УКіно Олег Коркушко розповів про українську мову, курйози зі зйомок та наш кінематограф.

Ви навчалися в КНУКіТ імені Карпенка-Карого в майстерні Миколи Миколайовича Рушковського. Чи вважаєте ви вищу освіту в галузі акторської діяльності необхідною для успішної кар’єри? Чи є якісь перспективи у людей, які такої освіти не мають, але хочуть бути актором?

В першу чергу я хочу подякувати Миколі Миколайовичу, своєму майстрові. Мені нереально пощастило, що я зустрів його, тому що таких людей не буває. Перше, що він сказав, було: « Моє завдання – не випустити акторів, моє завдання – випустити людей».

Але так, я впевнений, що можна бути актором і без освіти. Я не з таких людей, на жаль. Мені потрібно багато працювати і готуватися.

Є думка, що під час навчання у КНУКіТ не можна зніматися в кіно.

Ні, це неправда. Це залежить від майстра. Ми на 2,3,4 курсах вже багато знімалися. Це необхідно.

Ви були задіяні у скетч-шоу «Лайфхаки українською» на UA:Перший. Що нового про українську мову ви дізналися особисто для себе на зйомках?

Коли я навчався в школі, то думав, що знаю про українську мову все. А потім, працюючи над матеріалом, я розумію, наскільки у нас багата мова.

У своїй статті для газети «Дзеркало тижня» Олег Вергеліс, відомий український критик, назвав вас одним з 15 перспективних акторів нового кіно. Що ви думаєте з цього приводу? Чи згодні ви з ним?

Звичайно, мені приємно, як і кожному актору. Але я не був би таким самовпевненим в плані перспектив. Адже я не знаю, що він на що ділив, щоб вирахувати, що я входжу в це число.

Він зазначив про вас так: “Актор привабливої зовнішності, та неоднозначного внутрішнього світу”.  

Як казав мій майстер: «Якщо корова чоловіка не лякається, то він красивий».

Не можна не згадати вашу роль у драмі «Гніздо горлиці». Яка атмосфера була на знімальному майданчику?

Коли я ще був студентом, то пообіцяв собі, що моя перша робота буде в художньому фільмі. Так і сталося. Але сумно, що це поки що був крайній художній фільм, а все інше – серіали.

Але зі знімальною групою склалися хороші стосунки. Тарас Ткаченко – чудовий режисер. В повнометражних фільмах твоїй сцені приділяють більше часу.

В серіалах «Пес» та «Вікно життя» ваш герой їздить на досить дорогих машинах.

Чесно, я не сідав за кермо. Не те, що я боюся. Просто це дійсно дорогі авто. Одного разу в «Гнізді горлиці» була сцена, де я просто здавав назад. І я влупився! А машина була Тараса Ткаченка, режисера. Ми зняли цей кадр з першого дубля.

Яку роль ви вважаєте своїм найбільшим успіхом ? Чому?

Зараз вийшов серіал «Всупереч долі», там в принципі є хороші моменти. Ось коли я саме відповідаю за них, що так, це може бути. Але про однозначний успіх я мову не веду.

А які ваші плани на майбутнє?

На UA: Перший новий колектив, нова команда, яку я дуже давно та добре знаю. Їхні двері відчинені для всіх проектів, якщо вони якісні. Я хочу показати людям українську поезію в новому форматі. Щоб вони розуміли і знали, що у нас  були дійсно талановиті поети. І паралельно запускати свої проекти, щоб бути незалежною людиною. Це мені більше до душі.

А які цікаві історії з вами траплялися на зйомках?

Їх було багато. Наприклад, в «Гнізді горлиці» ми знімали сцену, де Сашка Сизоненко мала мене вдарити випрасуваною постільною білизною. А потім ще й дати ляпаса. Ми робили дублів 30. В мене було чорне вухо. Воно боліло ще тижні три, але є, що згадати.

Мовне питання зараз стоїть доволі гостро. На вашу думку, фільми, вироблені в Україні, мають бути українською?

Не обов’язково. Зараз досить складно торкатися мовного питання, бо є люди, які звикли говорити та сприймати російською. Так само україномовні люди. Я сприймаю обома мовами. Давайте розглянемо це питання з іншого боку. Якщо говорити відверто, то головне, щоб ми навчилися робити якісний продукт. У нас із цим проблеми.

Яке становище молодих акторів на українському кіноринку? Як впливають на них зміни та розвиток українського кіновиробництва?

Я вважаю, що зараз є чудові можливості, щоб знімати гідне українське кіно. У нас багато талановитих та нерозкритих акторів. Все буде добре. Потрібні час та сценарії з крутими сюжетами.

Тим не менш, я вірю в розвиток українського кінематографу, підтримую його і сам би хотів зняти фільм українською мовою про нас, про наших людей.

Фото з особистого архіву актора

 

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*