Хто став переможцем Docudays UA

З 2003 року останній тиждень березня в Києві асоціюється з найбільшим міжнародним документальним фестивалем в Україні  – Docudays UA.  Цього року у фестивалі взяли участь 62 фільми з 36 країн світу. Але який фестиваль без переможців? 29 березня у Довженко-Центрі стали відомими назви найкращих документальних фільмів вже 15 Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

DOCU/ЖИТТЯ

Переможець: ПІСОК І КРОВ

реж. Маттіас Крепп та Анґеліка Шпанґель

Австрія

Цей фільм пропонує новий погляд на нещодавні події в Сирії та Іраку. Сюжет будується навколо змонтованих відео з розповідями біженців, що нині живуть в Австрії. Всі відео – реальні та викладені в Інтернет. Стрічка має на меті занурити глядачів в атмосферу спустошення та страху людей, які стали жертвами  озброєних конфліктів.

DOCU/ПРАВА

Переможець : ЯВНИХ ПРОЯВІВ НЕМАЄ

реж. Аліна Горлова

Україна

Це стрічка про жіноче обличчя війни і про травму, перед якою усі рівні.  Це фільм про те, з чим доведеться зіткнутися тим, хто повертається, і тим, хто їх зустрічає.

Більше про фільм розповідає виконавча продюсерка фільму Оксана Іванців.

 

DOCU/УКРАЇНА

Головний приз

Переможець: ВЄАЮФРОМ

реж. Дмитро Лавріненко

Україна

Жені 45 років, він живе в Україні і працює двірником. Його мати проживає в США і зробила для нього «Зелену карту». Щоб не втратити її, він мусить щороку їздити до Америки. Женя шукає собі жінку й хоче одружитися. Він записує своє життя на відео.

Спеціальну відзнаку отримав фільм “МАНЛИВИЙ, СОЛОДКИЙ, БЕЗ МЕЖ, АБО ПІСНІ І ТАНЦІ ПРО СМЕРТЬ” режисерів Тані Ходаківської та Олександра Стеколенка (Україна).

 

DOCU/КОРОТКО

Головний приз

Переможець: КІНО ДЛЯ КАРЛОСА

реж. Ренато Боррайо Серрано

Росія

Режисер: “Мій син Карлос щойно народився. Він наймиліше немовля на світі, але його бабуся дуже шкодує, що він народився смуглим. Дідусь хоче, щоб Карлос знав, що він народився у Великій Російській імперії. Це перший Новий рік Карлоса, і я зняв фільм, щоб він його запам’ятав, а ще щоб поговорити про все смішне та болісне, що відбувається у моїй новій сім’ї.”

Спеціальну відзнаку отримала стрічка “ГІРЧИЦЯ В САДАХ” режисера Пьотра Армановського (Україна).

Також були оголошені переможці призу Глядацьких симпатій ( “ПЕРША СОТНЯ” реж. Ярослав Підлунський) та приз Студентського журі (“ВІДДАЛЕНИЙ ГАВКІТ СОБАК” реж. Сімон Леренг Вільмонт). Декілька інших фільмів отримали особливі відзнаки та інші нашгороди.

По завершенню Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми програми в регіонах України у рамках Мандрівного фестивалю. Не пропусти його у своєму місті!

Фото: Укрінформ, Docudays UA.

 

Поділитися

1 Trackback / Pingback

  1. За лаштунками Docudays UA: фестиваль очима волонтерів

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*