Чому варто подивитися воєнну драму “Іній”

1 березня 2018 року в українському кінопрокаті стартує воєнна драма “Іній” від литовського режисера Шарунаса Бартаса. До проекту долучилися Литва, Франція, Україна і Польща. Підтримка Державного агентства України з питань кіно склала 11,5 млн грн. В центрі сюжету – литовець Рокас, якому одного дня випадає несподівана можливість побувати в Україні та побачити — і зрозуміти — справжню окупацію і війну. Разом із гуманітарним конвоєм він прямує з Литви до України, де доля зводить його із двома військовими журналістами. 

Команда УКіно пропонує Вам 5 причин, чому фільм варто подивитися.

1. “Іній” було відібрано до участі у “Двотижневику режисерів” на 70-му Каннському міжнародному фестивалі. «Двотижневик режисерів»  є незалежною секцією, яка проводиться паралельно з головним конкурсом Каннського кінофестивалю і має на меті допомогти кінематографістам та налагодити зв’язок між режисерами, критиками і глядачами. У рамках цієї секції щорічно представлена програма короткометражних та художніх фільмів, а також документального кіно з усього світу.

2. Литовський Оскарівський комітет більшістю голосів обрав воєнну драму Шарунаса Бартаса «Іній» претендентом від Литви на «Оскар» Американської кіноакадемії у номінації “Найкращий фільм іноземною мовою”.

3. Фільм було включено до лонг-листа премії Європейської кіноакдемії. За повідомленням прес-служби Європейської кіноакадемії, всього до лонг-листа було відібрано 51 стрічку із 31 країни.

4. Одну з ролей у стрічці зіграла французька акторка Ванесса Параді. Її фільмографія налічує близько 20 фільмів, серед яких американський комедійний фільм-хорор “Йогануті” з Джонні Деппом. Акторка отримала нагороди французької національної кінопремії “Сезар” та найвищу канадську кінонагороду “Джині”.

5. Окрім професійних акторів, до зйомок були залучені звичайні люди. За словами Олени Єршової та Любові Кнозорок, продюсерок картини, у фільмі знімалися справжні військові, журналісти, місцеве населення. “Коли ми запускали цей проект, ми розуміли, що це буде напівдокументальна зйомка з непрофесійними акторами.”- зауважила Олена Єршова.

В українському кінопрокаті фільм стартує 1 березня 2018 року.

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*