Топ-3 кінопрем’єри про АТО у 2018 році

З кожним роком вітчизняних фільмів про події в зоні АТО  стає все більше. Абсолютною сенсацією стала минулорічна картина “Кіборги” від режисера Ахтема Сеітаблаєва – рекордсмен прокату в історії незалежної України. В цьому році очікується чимало нових стрічок про події на Сході. Редакція УКіно зібрала для вас топ-3 кінопрем’єри на цю тематику, які варто подивитися у 2018!

“Міф” реж. Леонід Кантер

Стрічка розповідає про Василя Сліпака, видатного оперного співака, соліста Паризької національної опери. У 2016 році він добровільно вирушив на фронт під позивним “Міф”, де й загинув. В картині використано багато архівних відео та анімації. “За що загинув Василь Сліпак?” – головне питання фільму.

Бюджет картини склав 1,5 млн гривень. Всеукраїнський прокат стрічки розпочався 8 лютого.

“Позивний Бандерас” реж. Заза Буадзе

Військовий детектив від грузинського режисера розповідає про групу розвідників на чолі з капітаном Антоном Саєнком (позивний «Бандерас»), що намагається запобігти диверсії та знешкодити російського підривника Ходока. Завдання ускладнюється тим, що події відбуваються біля рідного села Бандераса.

В основі фільму – щоденник нацгвардійця Сергія Башкова. Головну роль зіграв Олег Шульга, актор Дніпропетровського театру “Верим!”, який певний час служив у зоні АТО. Основні зйомки проходили на Одещині та Херсонщині.

Бюджет фільму – 40 млн грн. Прем’єра відбудеться навесні.

“Перша сотня” реж. Ярослав Підлунський, Юрій Грузінов та Юлія Шашкова

Документальний фільм про історію Першої сотні Майдану, яка подолала внутрішнього ворога та перейшла на фронт, щоб боротися з зовнішнім ворогом. Після подій на Maйдані і під час війни, вони є тими, хто створює нову Україну. А роман двох із них на наших очах народжує нове життя.

Історія охоплює не лише події в зоні АТО, а й Революцію Гідності. Проект «Першої сотні» став одним із переможців 8-го конкурсного відбору Держкіно. Державна підтримка склала 50% загальної вартості фільму.Зйомки стрічки проходили з жовтня 2013-го до грудня 2016-го року.

Бюджет фільму – близько 4 млн гривень. Дата виходу невідома.

 

 

 

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*