Україна на міжнародному кінофестивалі «Берлінале» у Німеччині

Сьогодні, 7 лютого 2018 року відбулася прес-конференція присвячена презентації України на 68-му міжнародному кінофестивалі «Берлінале», що минув в українському інформаційному агентстві «Укрінформ».

«Берлінале» — фестиваль міжнародного класу, категорії «А», що проходить щорічно у Берліні (Німеччина). Цього року фестиваль відбуватиметься з 15-го по 25-те лютого 2018 року. Він вважається найпрестижнішим і найбільш відвідуваним кінофестивалем світу.

Цього року Україна буде представлена у програмі «Panorama», але крім цього на кіноринку Берлінського кінофестивалю «Європейський Кіноринок» власним стендом, який знаходитиметься в тій же локації, де він знаходився і минулого року. Стенд працюватиме за підтримки Державного агентства з питань кіно, а також Асоціації кіноіндустрії України та Української кіноасоціації.

“Це досить плідний рік для України на “Берлінале”, тому що, крім фільму в програмі Panorama, ще відібрано 4 учасники в програму Berlinale Talents. Також один з членів журі буде від України. Тобто ми представлені як серйозна кінематографічна країна. І без спільних зусиль це було би неможливо. Наше завдання в рамках “Берлінале” – привернути найширшу увагу потенційних партнерів до нашої країни, щоб сюди приїжджали знімати, щоб іноземні групи залишали тут свої гроші, щоб ми могли виробляти фільми спільно з Європою”, – зазначив  Володимир Яценко.

 

На кінофестивалі вже шостий рік поспіль «Фонд Ігоря Янковського» бере участь у визначних подіях кіно, докладає зусиль для просування вітчизняного кінематографа на найбільших фестивалях світу. Також цього року Україна влаштовує бізнес-ланчі на Co-Production Market. Це окрема подія, де кожного року відбирають з усього світу 600 продюсерів, а разом із цим 35 проектів, які є найбільш перспективними. На жаль, цього року жоден український проект не зміг потрапити на цю подію.

«Наше завдання — зробити так, щоб Україна була більш помітна на кінематографічній мапі світу. І ми хочемо організувати цей бізнес-ланч на 250 осіб, який дозволить це зробити, бо протягом заходу представники Держкіно і кілька наших продюсерів зможуть розповісти про свої проекти, про стан справ в нашому кінематографі. І сподіваємося, що наступного року тут буде більше українських продюсерів і більше українських проектів зможуть знайти своїх партнерів за кордоном”, — сказав Тагір Імангулов.

 

На кінофестивалі буде представлено фільм «Коли падають дерева» Марисі Нікітюк спільного виробництва України, Македонії й Польщі. Стрічка була підтримана польським кіноінститутом, македонською агенцією з питань кіно. «Коли падають дерева» — фільм найочікуваніший фільм зі Східної Європи. У сюжеті фільму лежить історія 5-річної дівчинки Віки, її двоюрідної сестри Лариси й її коханого хлопця Шрама. Продюсерами стрічки стали Ігор Савиченко і Роман Климпуш.

Ігор Савиченко каже, що в України є всі шанси отримати перемогу, але є досить багато конкурентів. Проте головна мета показати фільм більш широкій аудиторії.

Фінансування, як прокоментував Іллєнко, буде надавати лише кіноіндустрія, держава не фінансуватиме участь у фестивалі. Загалом бюджет складатиме приблизно 600 тис. грн., Імангулов у свою чергу підкреслив, що Бізнес-ланч обійдеться у 380 тис. грн.

На кінофестиваль вже зареєструвалося 60 українських продюсерів, але ще й існують фестивальні акредитації. Тому українська делегація буде цього року досить помітною і потужною.

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*