Справжній професіонал театру і кіно ЯРОСЛАВ ФЕДОРЧУК

Український актор театру і кіно, засновник акторської студії «22», учасник гурту «Миклухо Маклай» Ярослав Миколайович Федорчук народився шістнадцятого січня 1985 року у місті Христинівка Черкаської області.

Ярослав Миколайович отримав освіту в професійно-технічному училищі, Київському політехнічному інституті, й лише у 2007 році став студентом Львівського національного університету імені Івана Франка, факультет культури та мистецтв.

Деякий час Ярослав Федорчук працював у Львівському драматичному театрі імені Лесі Українки, потім у Львівському академічному театрі імені Леся Курбаса. Рік працював асистентом кафедри театрознавства та акторської майстерності факультету культури та мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка. Актор присвячує театральній грі дуже багато часу: брав участь у виставах для дітей і дорослих, грав у спектаклях «Апокрифи», «Благодарний Еродій», «12 ніч», «Раптом минулого літа», «Сад», «Зерносховище»,  «Політична п’єса», «Лісова пісня».

Кадр з п’єси “12 ніч”
Кадр з вистави “Лісова пісня”

«Ні для кого не є секретом, що гра в театрі і кіно відрізняється. Дуже важко з театрала зробити зірку фільмів. Однак я вважаю, що фільми потрібно робити зі своїми акторами, вчити їх, експериментувати, а не брати готових професіоналів, які зіграли у сотні фільмів», — режисер фільму Тарас Дронь.

Ярослав Федорович є саме тією людиною. Він має дуже багато ролей у театральних виставах і його безперечно можна назвати театралом. Але це не змінює того факту, що він зміг стати прекрасним актором кіно. Серед його акторських робіт були ролі у таких стрічках: «Гітлер капут!», «Доторкнись і пробач», «Політ золотої мушки», «Брама», «Шляхетні волоцюги», «Ефір».

Короткометражна стрічка «Доторкнись і пробач» режисера Тараса Дроня була знята у Львові 2013 році. У сюжеті лежить історія про сліпу дівчинку, якій намагаються з усіх сил знайти гроші на лікування. Але коли виходу здавалося б немає, допомога з’являється з найнеочікуванішого боку. Головну роль зіграла одинадцятирічна Юлія Оршак зі Львова. Ярослав Федорчук зіграв у стрічці роль головного лікаря.

Кадр з фільму “Доторнись і пробач”

 «З першого погляду здається, що сюжет фільму доволі банальний. Однак в ньому розповідається про справжній складний вибір батька – зір доньки чи життя чужого хлопчика. Тема ця пройдена, але нам хотілося показати, що вибір потрібно робити правильний, як би це не було важко», — прокоментував режисер.

У 2016 році актора нагородили на XVIII Міжнародному фестивалі «Мельпомена Таврії» у виставі «Лондон» М.Доської — «Краща чоловіча роль», а також цього ж року отримав нагороду кращий актор у номінації «Театральне мистецтво».

Укіно пропонує Вам переглянути інтерв’ю Ярослава Федорчука

 

 

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*