Перша красуня українського кіно 60-х років НАТАЛІЯ НАУМ

14 січня 1933 року у селі Старий Мізунь теперішньої Івано-Франківської області народилася народна артистка кіно й театру УРСР Наум Наталія Михайлівна. Її вважали першою красунею українського кіно 60-х років, але на жаль, доля нарікла їй бути уособленням матері у вітчизняному кінематографі.

Вона була тринадцятою дитиною у родині. Дитинство її було дуже важким, адже вже у віці дев’яти років залишилася круглою сиротою. Освіту спочатку отримала у Чернівецькому ремісничому училищі, працювала на швейній фабриці.  А лише потім навчалася у КДІТМ імені Івана Карпенка-Карого за курсом М.Верхацького. Наталія Михайлівна грала в Чернівецькому українському драмтеатрі імені Ольги Кобилянської. Після закінчення університету була зарахована акторкою у штат Київської студії імені О.Довженка.

«Як було на світанку, так буде і на останку», так говорили у краї, де зростала майбутня акторка.

Першу роль зіграла у віці двадцяти років у фільмі «Земля», що знімався на Буковині за повістю Ольги Кобилянської. За все своє довге життя жінка мала п’ятдесят шість робіт у п’ятдесяти шести проектах.  Серед них: «Дух землі», «Як коваль щастя шукав», «Острів кохання», «Тарас Шевченко. Заповіт», «Високий перевал», «Наталія Полтавка», «Жива вода», «Сон», «За двома зайцями», «Олекса Довбуш», тощо.

Досить відомим фільмом, у якому Наталія Михайлівна зіграла головну роль стала мелодрама «Повість про жінку», режисером та сценаристом став її чоловік Володимир Денисенко. Стрічка була відзнята на Київській кіностудії художніх фільмів ім. О.Довженка і вийшла у прокат третього березня 1975 року. Головну роль Наталія Наум зіграла разом з українським актором театру і кіно Федором Панасенком. У сюжеті стрічки лежить історія про жінку, яка працює оператором прокатного стану. У її житті дуже багато проблем, але незважаючи на це закохується у археолога і саме це додає їй життєвих сил і допомагає долати життєві проблеми. До речі, на кінофестивалі 1975 року, що проходив у Жданові «Повість про жінку» отримав нагороду за найкращу роль, яку отримала Наталія Наум.

 

Чоловіком Наталії Михайлівни був український кінорежисер Володимир Терентійович Денисенко. Саме він створював фільми, які висвітлювали сучасні проблеми, правдиво відтворювали історичні події, звеличували людину. Один із синів подружжя Олександр Денисенко зняв документальний фільм про Володимира Терентійовича «Денисія. Світи Володимира Денисенка».

Наталія Михайлівна — народна артистка УРСР, яка отримала Орден Трудового Червоного Прапора, Державну премію України ім. Олександра Довженка за роль у фільмі «За двома зайцями»,  а також Державну стипендію видатному діячеві культури.

Укіно пропонує Вам переглянути документальний фільм, створений UA:Перший

Джерела: https://uk.wikipedia.org

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*