День українського кіно

12 січня 1996 року другий президент України Леонід Кучма під час своєї першої каденції підписав Указ №52/96 «Про День українського кіно».  З 1996 року цей день набув статус офіційного державного професійного свята, який відзначається щорічно другої суботи вересня.  

День українського кіно — це професійне свято усіх працівників кінематографії. Цього року свято відзначалося дев’ятого вересня.

Нагадаємо, що історія українського кіно розпочалася досить давно: вперше на території України фотограф Альфред Федецький зняв декілька короткометражних документальних сюжетів у місті Харкові у вересні 1896 року. А вже у грудні було влаштовано публічний кінопоказ цих кадрів у Російській імперії.  У 1922 році було створено Всеукраїнське фотокіноуправління. Тоді було реконструйовано одеське і ялтинське підприємства. Вже за шість років фотокіноуправління ввели у дію Київську кінофабрику, яка згодом перетворилася у кіностудію Довженка. Саме цю подію можна вважати початком історії українського кіно. Першим звуковим фільмом стала стрічка «Симфонія Донбасу» Дзиґи Вертова.

У 2004 році Леонід Кучма напередодні «Дня українського кіно» прокоментував:

«Розвиток сучасної культури немислимо без кінематографа, його багатогранного впливу на духовне життя суспільства. Вітчизняне кіно, перебуваючи сьогодні в стані пошуку шляхів самовираження і утвердження, активно прагне прокласти дорогу на українські та світові екрани. Поєднання незабутніх традицій і творчих зусиль режисерів, акторів, художників має стати основою для майбутніх досягнень українського кіномистецтва та кіновиробництва.»

«День українського кіно» в історії України з’явився не випадково. Він має особливу місію підтримки та популяризації кіноіндустрії. Тому надважливо залучати усіх талановитих людей, які зможуть прославити наш кінематограф ще більше.

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*