Смерть на зйомках українського фільму

30 липня 1960 року назавжди залишиться “чорним” днем в історії українського кіно. Саме тоді молода акторка Інна Бурдученко отримала смертельні травми на зйомках фільму «Квітка на камені»

Передісторія

1960 року почалася робота над фільмом ” Так ніхто не кохав”        ( згодом – “Квітка на камені”). Фільм про Донбас і шахтарів, поставлений за романом Вадима Собка під час антирелігійної компанії Хрущова. Частина зйомок проходила на кіностудії імені Довженка.

Трагедія

Одну з центральних ролей мала зіграти 21-річна українська акторка Інна Кирилюк. Але сталося непоправне. 30 липня 1960 року вона отримала  опіки 78% шкіри, що виявилися несумісними з життям. Трагедія сталася в тодішньому місті Сталіне ( нині Донецьк).

Ось що згадує старша сестра Інни Валентина Бичкова про трагедію:

Подробиці загибелі Інни нам розповіли пізніше. Біда сталася 30 липня. Знімалася сцена, в якій героїня Інни повинна була винести комсомольський прапор з охопленого вогнем бараку. Зробили два дублі, але режисер розпорядився зробити ще один. Інна безвідмовно побігла в барак, в якому вже все палало. І — не вийшла. На неї впали палаючі балки стелі.
Виніс Інну з вогню молодий шахтар Сергій Іванов, зайнятий у масовці. Сам одержав важкі опіки, а її виніс.

 

Подальші спогади свідчать про Інну Бурдученко як надзвичайно талановиту акторку. Якби не трагічна доля, то можливо б саме вона зіграла Мавку в екранізаціїї легендарної “Лісової пісні” Лесі Українки.

Режисер Віктор Івченко, який зняв Інну в «Іванні» і бачив її в ролі Мавки у своєму фільмі «Лісова пісня» за Лесею Українкою, поклав до труни великий букет червоних гладіолусів і опустився на коліна.
— Такий талант згубили! — видихнув крізь сльози.

Померла акторка 15 серпня 1960 року на третьому місяці вагітності. Через 3 роки в автокатастрофі загинув і її чоловік Іван Кирилюк.

Хто винен?

Режисера-постановника фільму «Так ніхто не кохав» Анатолія Слісаренка засудили до п’яти років ув’язнення і після відбуття покарання заборонили протягом п’яти років займати посаду режисера-постановника. Інші винні одержали менші строки.

Фільм-монстр

Після цієї трагедії ніхто не хотів братися за роботу над фільмом. Однак згодом його режисером став Сергій Параджанов. Фільм вийшов важким для перегляду. Проте деякі дослідники вважають, що саме тут відомий режисер впритул підійшов до відкриття свого “авторського голосу”.

Читайте також: «Україна в огні»: правда про народ і його лихо

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*