Історичний серіал «Століття Якова»

«Століття Якова» — українська історична драма-серіал, що складається з 4 серій (частин), знятий телеканалом «1+1», за романом українського журналіста й письменника Володимира Лиса.

Роман став лауреатом української премії «Коронація слова». Трохи більше року тому відбулася прем’єра цього фільму у праймовий час на телеканалі «1+1».

Сюжет

Незалежна Україна, село Загоряни… Діду Якову цього року має виповнитися сто років від дня народження. До нього у хатину приходить дівчина Олена, у якої виявляється ломка від наркотиків. Дід вирішує їй допомогти. Споглядаючи за дівчиною Яків починає згадувати свою молодість й події, що з ними сталися. Війна, кохання, втрати… Драматичні події, пов’язані з радянськими окупантами, польською армією Крайовою, польсько-українськими міжусобицями, УПА, не дають того щастя головному герою про яке він мріяв: жити на мирній землі у своїй державі, виховувати дітей, кохати.

Фільм складається з чотирьох серій. Кожна із яких відображає окрему історію, частину із життя діда Якова: «Уляна», «Зося», «Війна», «Фінал».

Зйомки

Фільм знімали навколо Києва, а також у Бориспільському і Макарівському районах.

Фото зі зйомок Людмили Загорської

Музика

Саундтреками фільму стали дві відомі пісні, автор яких лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук, «Не йди» і вихованки Святослава Вакарчука Христини Соловій «Під облачком».

Актори

У серіалі знялися прекрасні українські актори про яких ми вже неодноразово чули. Саме завдяки їх акторській грі кіносеріал вийшов таким захоплюючим і цікавим. Серед них: Станіслав Боклан, Роман Луцький, Ганна Топчій,  Людмила Загорська, Наталка Денисенко й інші.

 

 

Оцінка автора роману Володимира Лиса

«По-перше, зникла мова… Це не Західне Полісся, це не моє село і навіть не те село, яке там було зазначене – Загоряни. Хоча там і вказано, що це Любомльський район. Вказано, що Загоряни за два кілометри від траси. Та вони на трасі, вони над трасою Любомль-Щацьк. Це моє село Згорани, ті самі Загоряни. Або таке: у нас на Поліссі церкви фарбували. Дерев’яні храми – на Гуцульщині й на Східній Україні… Тому фільм справді тільки за мотивом мого роману»

Що відчували творці серіалу?

Головний продюсер серіалів та фільмів каналу «1+1» Олена Васільєва:

“Нам випала велика честь і відповідальність – постановка всенародно улюбленого роману, і ми дуже вдячні Володимиру Лису за довіру. Увага до проекту була на рідкість пильною, і не дивно, що діапазон думок і відгуків дуже широкий. Резонанс у соціальних мережах і пресі, реакції глядачів, критиків, громадських діячів і державних службовців, показують, що українська класика – актуальна, що історичні розломи продовжують хвилювати суспільство, і що українські герої потрібні глядачеві, незалежно від того, знайшов він їх у нашому фільмі чи ні. Відрадно, що “Століття Якова” не залишило їх байдужими, викликало на розмову – і не тільки з творцями фільму, але перш за все один з одним”.

Сценарист Андрій Котюха:

“Кожного разу, адаптуючи романи колег для фільмів чи серіалів, дуже хвилююся. Відповідальність величезна. Передбачаю, що автору наперед може не подобатися результат – для письменника кожне слово у творі – сакральне, щось означає часто дуже особисте. Втім книга та фільм — два окремi художні, не побоюся цього слова — мистецькi твори. Першочерговим у “Столітті Якова” для мене було – збереження закладеної в твір ідеї”.

 Серіал «Століття Якова» — робота, якої давно не вистачало українцям. Фільм розповідає нам не лише про історію України, але й про життя простих людей у ті часи на Західній Україні. І, переглядаючи його, кожен із нас може зрозуміти трохи більше з того, що ми зазвичай читаємо у підручниках.

Укіно пропонує Вам переглянути першу серію серіалу «Століття Якова»

«Століття Якова» — кіносеріал, який заслуговує поваги. І, звісно, Укіно радить Вам прочитати роман Володимира Лиса «Століття Якова», аби доповнити свої враження від серіалу тими фактами, що не були відображені у серіалі.

Джерела: https://tsn.ua , http://volyn.tabloyid.com

 

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*