Перший український історичний бойовик «Король Данило»

Наступного року відбудеться масштабна прем’єра першого українського історичного бойовика «Король Данило». Режисером стрічки став Тарас Химич, який знімав фільми «Жива», «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939-1941»  та інші.

Кінострічка описує події 1238 року. Данило і його брат Василько нападають на прикордонний замок таємного ордену й захоплюють магістра у полон. Хан Батий нападає на Русь і знищує Київ. Хан не продовжує наступ, адже має інший план. Серед наближених до князя є зрадник, який допомагає боярам. Боротьба Данила проти бояр, загибель дружини Анни, перемовини з Ханом Батиєм, коронація. Що ще відбулося з першим українським королем ми зможемо дізнатися вже зовсім скоро, адже прем’єра фільму запланована на травень 2018 року.

Зйомки кінострічки розпочалися цього літа. Вони відбуваються на Львівщині, Прикарпатті, Києві і Чернігові. На Прикарпатті будують спеціальне середньовічне містечко, і, що найцікавіше, після зйомок його не розбиратимуть, а залишать у якості музею. Кошторис фільму склав 4 млн грн, який збирають на платформі «Na Starte», але у творців є опасіння, що стрічку так і не вдасться зняти через брак грошей.

Велику увагу команда приділила і музиці. Заплановано сорок п’ять мелодій та шість пісень. Перша звукова доріжка фільму «На віки» автора Андрія Підлужного, який має роль одного з князів, була представлена у липні 2017 року.  Відео до цієї пісні зняли у Кременці на Замковій горі.

«Він не такий, як Ви думаєте. Забудьте про те, що чули до цього. Відкинувши усі стереотипи, звільніть розум, для того аби історія життя короля стала розповіддю про людину, його характер, рішення, вчинки, відповідальність й непередбачуваність. Він — інший, завдяки чому перевертають світ з ніг на голову. Ніякого сивого діда…»

Так висловлюються творці фільму, розповідаючи про головного героя стрічки, якого, до речі, зіграє Сашко Алексєєв український актор та співак родом із Тернополя.

«Король Данило — дуже яскрава фігура. І ми не будемо прив’язуватися лише до історії. Найцінніше – це характер, а за описами, які ми вивчали, ми побачили короля Данила цікавим персонажем історії. Це була людина, здатна приймати неординарні рішення. Він молодий, амбітний, сильний, обдарований у політичному плані. Ми хочемо показати, яким було його середовище, яким було XІІІ ст..», – Тарас Химич.

Творці кінострічки зауважили, що вони прагнуть створити фільм, який буде цікавий не лише тим, хто знає історію України, а й стане зрозумілий і закордонним глядачам різної вікової категорії.

Укіно пропонує Вам переглянути офіційний тизер стрічки «Король Данило».

«Король Данило» фільм, який покаже історію України з кардинально іншого боку. Це шедевр для українського кінематографу, який, сподіваємося, все ж з’явиться на великих екранах не лише України, а й закордонних держав.

Поділитися

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. «Легенда Карпат» — правдива історія про Робін Гуда
  2. ЕКСКЛЮЗИВ УКіно. Вероніка Шостак: Акторство — це наркотик, з якого я ніколи не «злізу»

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*