Леонід Жуковський — кіноактор, який розкриває образи за допомогою незначних рухів

Сьогодні Україна святкує рівно 94-річчя від дня народження відомого українського актора — Леоніда Феофіловича Жуковського.

Цей хлопчина родом із Житомирщини точно знав, що акторська діяльність —його покликання. Адже він закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого. Протягом десяти років працював у театрах України. І вже тоді зрозумів, що створений для кінематографії і став актором Київської кіностудії ім. О.П. Довженка.

Леонід Феофілович став тим, кому було підвладно розкривати образи за допомогою виразності деталей і незначних рухів. І тому слід обов’язково згадати стрічки, які не змогли б стати без нього особливими.

«Правда» — історико-революційний фільм, знятий 1957 року режисером Віктором Добровольським за однойменною п’єсою Олександра Корнійчука. Події у стрічці відбуваються під час Першої світової війни. Сюжет дуже закручений, але водночас цікавий: головний герой зі схилів Карпат, з фронтової зони їде додому і потрапляє на поховання рідної матері. Його арешт Гайдамаками, втеча, зустріч із більшовиками, які виконують завдання Леніна. Що ще спіткатиме героя і з якими думками він повернеться додому?

«Блакитна стріла» — фільм Леоніда Естрина, радянського кінорежисера, який був знятий за мотивами однойменної повісті Володимира Черносвитова. У сюжеті лежить історія, яка відбулась під час відпочинку. Лейтенант Дудник познайомився з дівчиною, на яку хоче справити враження, тому розповідає їй про майбутні випробування секретного літака — «Блакитна стріла». Але він навіть і не здогадується, що дівчина зовсім не та, ким здається на перший погляд.

«Солдатка» — кіноповість відзнята на кіностудії Довженка у 1960 році. Події відбуваються по закінченню Другої світової війни. Головна героїня залишилася зовсім сама, всі її найрідніші загинули. Вони переїхала у село, де воював її коханий чоловік, але там зустрічає його друга і знову відчуває біль утрати. І лише його увага й хороше ставлення повертає її до життя. За активну позицію у селі  — солдатку обирають головою. Минають роки, життя у селі стає набагато кращим і лише за певних обставин жінка розуміє, що ті дружні стосунки з другом чоловіка вже зовсім не дружні.

Команда Укіно підібрала для вас найкращі стрічки у яких знімався Леонід Феофілович. Але не можна сказати, що цю добірку можна закінчити. Хоча Жуковський і не має головних ролей, він грав другорядні дуже цікаво і наше покоління має змогу насолоджуватися багатьма кінострічками з його участю.

 

 

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*