Пільги для українського кінематографу: як це працює

Український кінематограф отримав пільги: звільнення від ПДВ та митні збори. Субсидії на виробництво іноземних кінострічок: як вони діють

Команда Укіно вже повідомляла вас про те, що Верховна Рада України  у вівторок на пленарному засіданні 7 листопада 2017 року з третьої спроби  внесла зміни до Податкового та Митного кодексів, які стосуються державної підтримки кінематографу. А тепер ми з’ясуємо, яким чином діють ці пільги й які позитивні та негативні моменти містять.

Український кінематограф звільнили до 1 січня 2023 року від податку на додану вартість, тобто ПДВ. Цей законопроект (№3238-Д) підтримали двісті двадцять вісім депутатів.

Тепер податок на додану вартість не мають сплачувати виробники українських (національних) кінострічок, а також компанії, які займаються дублюванням і озвученням іноземних фільмів державною мовою, згідно з законопроектом №3239-Д, який також підтримали двісті двадцять вісім депутатів.

Зважаючи на законопроект українські виробники зможуть імпортувати всю техніку й кінообладнання:  камери, апаратуру для звукозапису, прилади для освітлення, кіноплівки, бобіни, апаратури для обладнання фото  — без мита. Більшість техніки, на жаль, привезені з-за кордону, тому для нас це дуже важливий законопроект. Адже дозволить витрачати на виробництво фільму набагато менше коштів.

Зважаючи на ці законопроекти існують думки, що вартість квитків у кінотеатрах буде набагато меншою, аніж є зараз.

 

Окрім цього, Україна, як і інші європейські країни відтепер має субсидії на виробництво іноземних фільмів. Тобто, завдяки співвідношенню ціни й якості, вартість виробництва кінострічки буде значно меншою,  українські кінокомпанії матимуть змогу створити спільні фільми на території України. Такі дії можуть сильно підвищити не лише авторитет нашої держави закордоном, а й привабити туристів, не варто й забувати про те, що це може також підвищити національну самосвідомість українців. Приваблення туристів свідчить про один із засобів підвищення нашої економіки. Завдяки цьому законопроекту в Україні зніматимуть щонайменше п’ять кінострічок вже цього року.

Що стосується субсидій, то іноземним виробникам, що знімають на території України можуть відшкодувати четверту частину витрат, але лише за умови виконання певних умов, серед них: ігровий фільм повинен мати бюджет щонайменше 10 млн 150 тис грн, хронометраж — щонайменше 74 хвилини. Ще одна варіація субсидій — повернення 10% витрат на гонорари іноземному акторському складу.

Український кінематограф останнім часом отримав деякі привілеї та пільги. І це лише говорить про те, що вітчизняне кіно починає набирати обертів та знаходити нових прихильників. Держава намагається сприяти покращенню стану українського кіно. Варто, наприклад, згадати: держбюджет на українську кіноіндустрію за останні чотири роки зріс у 7,6 разів. Але також не варто забувати про якість кіно, яка власне і створює свою аудиторію.

Читайте також

Держбюджет та українське кіно

Рада прийняла податкові та митні пільги для кіно

 

 

 

 

Поділитися

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*